Strona główna 0_Slider Targ Ziemi powraca!

Targ Ziemi powraca!

0

Po ponad rocznej przerwie, spowodowanej pandemią, powraca niezwykle lubiany Targ Ziemi. W przypałacowym gospodarstwie w Kraskowie (gmina Marcinowice) znów będzie można zaopatrzyć się w warzywa i owoce z ekologicznych upraw, domowe przetwory, sery, chleby, wędliny, naturalne kosmetyki, a także wyroby rękodzielnicze i rzemieślnicze.

– Kochani wracamy do Was!!!! Zamykamy długi smutny, samotny czas i otwieramy podwoje „Bzowa Ostoja ekologiczne gospodarstwo przypałacowe w Kraskowie”, by spotkać Was wszystkich na czerwcowym TargZiemi124 – obwieściła z radością Kooperatywa24.

Inicjatywa narodziła się w 2016 roku w głowach Kooperatywy 124, dzięki której w maju 2016 roku odbył się pierwszy Majowy Targ Ziemi. Targ, na którym zaprezentowało się kilkudziesięciu lokalnych producentów, rolników, twórców, artystów i pasjonatów zgromadził ogromną liczbę odwiedzających.

Cieszymy się na rozmowy, kontakty, wymianę i cudne produkty krzepiące ciała i duszę. Trudny czas jeszcze bardziej utwierdził nas w przekonaniu, że nie na wszystko mamy wpływ, z całą pewnością jednak mamy wpływ na to, co myślimy i jakich wyborów, również żywieniowych dokonujemy. Po to robimy TargZiemi124. Nic nie jest już takie, jak było. Dlatego chcemy być jeszcze bardziej bezkompromisowi i szukać dla Was produktów, które pomogą budować Wam silne, zdrowe ciało i spokojny umysł. Chcemy tworzyć społeczność uważnych na siebie i innych, zaangażowanych ludzi. Tym kierujemy się przy doborze wystawców. Wiele z gospodarstw wykorzystało czas na rozwój, coraz więcej z nas zmierza do udoskonalenia swojego produktu, swoich działań. Czasem będzie to certyfikat ekologiczny, innym razem determinacja twórcy, by jego produkt był jak najczystszy od wszystkiego, co nie powinno się w nim znaleźć, na każdym z etapów jego powstawania. Nasze decyzje będą zmierzały w kierunku ludzi właśnie tak myślących i tworzących. Na Targu Ziemi pracujemy nad jak największą transparentnością, nawet jeśli nie jesteśmy jeszcze targiem w pełni ekologicznym, docelowo chcielibyśmy się nim stać. Droga jest celem. Będą nowi, ciekawi twórcy, mamy trochę odmienioną formułę i kilka niespodzianek. Obserwujcie, przybywajcie! – zachęcają organizatorzy.

Pierwszy po pandemicznej przerwie Targ Ziemi odbędzie się 6 czerwca w Bzowa Ostoja ekologiczne gospodarstwo przypałacowe w Kraskowie w godz. 11.00-15.00. Bieżące informacje można śledzić Na Targ Ziemi124.

/opr. red./

Targ Ziemi w minionych latach: