Strona główna Sport Inne Świdniccy speedcuberzy ponownie z sukcesami!

Świdniccy speedcuberzy ponownie z sukcesami! [VIDEO]

0

Za nami trzecia edycja Pucharu Polski 2021 w wersji online w speedcubingu. Na starcie zmagań znalazła się czwórka świdniczan – Adam Chodyniecki i Michał Kopeć, a także ich ojcowie – Jarosław Chodyniecki oraz Mariusz Kopeć.

Adaś znalazł się finalnie na podium w kategorii open głównej konkurencji 3x3x3 Pucharu Polski. Do finału nasz zawodnik wszedł z czwartego miejsca, gdzie ostatecznie ze średnią 8.29 sek. zajął trzecią lokatę. Do kompletu Adaś dołożył także kolejne zwycięstwo w nieoficjalnej kategorii wiekowej do lat 14. Finał był bardzo emocjonujący. Ułożenia drugie i trzecie Adama były słabsze, ale nasz speedcuber zachował zimną krew i wykonał następnie dwa rewelacyjne single, które dały mu miejsce na podium.

W finale zawodnicy występują w parach. Tym razem Adam startował w parze z Szymonem Musiałem, wicemistrzem Polski z 2020 roku i mistrzem Polski juniorów 2020, który był w rewelacyjnej formie i w tym finale zajął ostatecznie pierwszą pozycję ze wspaniałą średnią 7.08 sek. To jednak do Adama Chodynieckiego należy rekord całego finału w singlu (pojedynczym ułożeniu) – 6.20 sek.! Cały finał był bardzo emocjonujący, zawody stały na wysokim poziomie, a uczestnicy pokazali wielką klasę. Do konkurencji 3x3x3 podeszło w tej edycji aż 243 zawodników.

Podium finału:
1. Szymon Musiał
2. Magdalena Pabisz
3. Adam Chodyniecki

Adam zapewne jest w stanie pokazać jeszcze wiele wspaniałych ułożeń i nie raz zobaczymy go w finale. Z miejsca na podium jest bardzo zadowolony, ze średniej nie do końca. Stawia sobie wysokie cele. Zdał już wszystkie tegoroczne egzaminy, ma już wakacje, teraz odpoczynek, czas na rozwijanie pasji, treningi, no i rehabilitację – wyznaje Anna Chodyniecka, mama naszego utalentowanego zawodnika.

Szczegółowe rezultaty naszych zawodników:

Adam Chodyniecki w trzeciej edycji Pucharu Polski zdobył 829 pkt., zajmując 23. miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii. W klasyfikacji generalnej kategorii open całego cyklu Pucharu Polski Adaś wywalczył dotąd już 2226 pkt., co daje mu 24. lokatę w open i najwyższy stopień podium w kategorii wiekowej do lat 14!

Michał Kopeć – 426 pkt. i 102, miejsce w klasyfikacji generalnej kategorii open, a także co najważniejsze 1. lokata w kategorii wiekowej do lat 10. Michał z edycji na edycję notuje progres, co bardzo dobrze wróży na przyszłość.

Jarosław Chodyniecki – 56 pkt. i 189. pozycja w kategorii open. W nieoficjalnej kategorii rodziców wywalczył w trzeciej edycji Pucharu Polski 8. miejsce. W klasyfikacji generalnej całego cyklu w kategorii rodziców jest dwunasty.

Mariusz Kopeć – na razie bez punktów w klasyfikacji generalnej. W kategorii rodziców – 12. miejsce w trakcie trzeciej edycji Pucharu Polski oraz 17. pozycja w całym cyklu wśród rodziców.

Puchar Polski to wspaniała impreza gromadząca przed kamerami wielu utalentowanych, wybitnych i doświadczonych zawodników, a także młodych adeptów sztuki speedcubingu, a przed monitorami wspaniałych kibiców. Wydarzenie jest efektem wielkiej pasji i wizji Adama Polkowskiego, ogromnej pracy zaangażowanych, współpracujących ze sobą osób, w tym prowadzących streamy – Adama Polkowskiego, Grzegorza Pacewicza, Krzysztofa Bobera, teamu organizacyjnego i sędziów. W czerwcu odbędzie się kolejna – czwarta już edycja tegorocznego Pucharu Polski.

Poniżej link do streamu z finału. Występ Adama od ok. 2:41.00 trwania streamu:

/MDvR/