Strona główna Temat dnia Start remontu al. Niepodległości przesunięty

Start remontu al. Niepodległości przesunięty

3

Wyczekiwana przez kierowców przebudowa al. Niepodległości nie rozpocznie się 29 maja. Wcześniej o takim terminie startu drogowej inwestycji informowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy. Nowa data rozpoczęcia prac na odcinku od pl. Wolności do skrzyżowania z ulicą 8 Maja nie została jeszcze przedstawiona.

Przypomnijmy, przebudowę al. Niepodległości podzielono na trzy etapy. W pierwszej kolejności zrealizowane mają zostać prace na odcinku od placu Wolności do skrzyżowania z ulicą 8 Maja. Później roboty mają przenieść się na fragment od 8 Maja do skrzyżowania z ulicą Nauczycielską. Ostatni, III etap obejmie odcinek od Nauczycielskiej do pl. Grunwaldzkiego.

W ramach I etapu prac przebudowana zostanie jezdnia al. Niepodległości, chodniki i oświetlenie uliczne, na istniejącym przejściu dla pieszych przy banku Santander przewidziano budowę azylu dla pieszych, na wysokości skweru znajdującego się między al. Niepodległości a ulicą Garbarską wykonana zostanie zatoka autobusowa, natomiast wzdłuż alei powstanie 20 miejsc parkingowych. Prace mają potrwać do 31 maja 2022 roku.

Zgodnie z komunikatem wydanym 19 maja przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy, remont 400-metrowego odcinka od pl. Wolności do skrzyżowania z ulicą 8 Maja miał ruszyć 29 maja. Termin ten uległ jednak zmianie. – Zapowiadane na 29 maja zmiany w kursowaniu niektórych linii autobusowych zostają zawieszone z powodu przesunięcia terminu rozpoczęcia remontu al.Niepodległości. Nowy termin podam wkrótce – poinformował w czwartek Witold Tomkiewicz, rzecznik spółek miejskich.

Zwróciliśmy się do Urzędu Miejskiego w Świdnicy oraz Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu z pytaniami o termin rozpoczęcia przebudowy, a także o organizację ruchu i objazdy, jakie będą obowiązywały w czasie realizacji prac. O odpowiedziach będziemy informować.

/mn/

Poprzedni artykułStwórz swoje miejsce w gastronomii
Następny artykułOlsztyn – praca dla studentów z Wrocławia, tak to możliwe!