Strona główna Wydarzenia Strzegom Punkty szczepień powszechnych działają z przerwami. Burmistrz Strzegomia przeprasza za brak szczepionek

Punkty szczepień powszechnych działają z przerwami. Burmistrz Strzegomia przeprasza za brak szczepionek

1

Z uwagi na brak dostaw z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych, w miniony weekend nie odbyły się szczepienia przeciw COVID-19 w strzegomskim Punkcie Szczepień Powszechnych. Za zaistniałą sytuację przeprasza burmistrz Strzegomia, który ma nadzieję, że dostępność szczepionek poprawi się na początku czerwca. Problemy z dostawami wpływają również na funkcjonowanie świdnickiego punktu szczepień działającego w hali lodowiska.

Przypomnijmy, przygotowany przez samorząd Punkt Szczepień Powszechnych w Strzegomiu rozpoczął działalność 19 maja. Start punktu nastąpił z jednodniowym opóźnieniem, na co wpływ miały zmniejszone dostawy szczepionki firmy Johnson&Johnson. Z tego samego powodu problemy wystąpiły również w miniony weekend. – Chciałbym przeprosić, a także poinformować, że w związku z brakiem szczepionek w Powszechnym Punkcie Szczepień w dniach 22-23 maja br. przeprowadziłem wiele rozmów z przedstawicielami instytucji odpowiedzialnych za ten fakt, prosząc o informację, czy ten punkt na szansę dalszego funkcjonowania. Zdaję sobie sprawę, że osoby zarejestrowane na ten termin czują się oszukane, jak same to określiły w prawie 500 telefonach odebranych od państwa przez koordynatora szczepień ze strony urzędu – przekazał burmistrz Strzegomia, Zbigniew Suchyta.

Jak dodał, sytuacja ze szczepionkami zmieni się znacząco od początku czerwca, kiedy to planowane są zwielokrotnione dostawy szczepionek. – Jeszcze raz bardzo przepraszam ufając, że czerwiec będzie już bardziej normalny w otrzymywaniu dostaw szczepionek do Polski i będzie ich znacznie więcej – stwierdził burmistrz.

Problemy z dostawami wpłynęły też na pracę drugiego w powiecie świdnickim Punktu Szczepień Powszechnych. Jak informuje Piotr Pamuła, koordynator świdnickiego punktu działającego w hali lodowiska przy ulicy Śląskiej, w Świdnicy przerwa w szczepieniach wystąpiła w niedzielę oraz w poniedziałek, przy czym dzisiejsza przerwa była spowodowana tym, że wszystkich chętnych udało się przenieść na sobotę. We wtorek wznowione zostaną szczepienia preparatem Moderna – do świdnickiego punktu trafi 700 dawek tej szczepionki. Kolejna przerwa w szczepieniach nastąpi w czwartek i będzie spowodowana koniecznością dostosowania się do harmonogramu dostaw. Do tej pory w świdnickim punkcie zaszczepiono około 1700 osób.

/mn/

Poprzedni artykułBalcerowski i spółka powalczą o Igrzyska w Tokio
Następny artykuł„Rozpacz, szok, złość”. Białorusinka mieszkająca w Świdnicy o porwaniu samolotu i aresztowaniu dziennikarza