Strona główna 0_Slider Przejechali rowerami całą Polskę w szczytnym celu! Zachęcają do wsparcia zbiórki

Przejechali rowerami całą Polskę w szczytnym celu! Zachęcają do wsparcia zbiórki [FOTO]

0

W mniej niż 24 godziny kolarze z klubu GVT BMC Bornga 3SOFT Świebodzice pokonali ponad 600-kilometrową trasę prowadzącą ze Świebodzic na Hel. Celem wyjątkowego rowerowego wyzwania było wsparcie zbiórki prowadzonej na rzecz fundacji “Fizjotriterapia. Follow Your Dreams”, która zajmuje się m.in. organizacją imprez sportowych dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów lub rodziców.

26 maja ze Świebodzic wystartowała grupa czternastu kolarzy z klubu GVT BMC Bornga 3SOFT, których celem było pokonanie dystansu ponad 600 kilometrów w ciągu jednej doby i dotarcie nad Morze Bałtyckie. Powodem, dla którego zawodnicy zdecydowali się na ten wyjątkowy event jest wsparcie zbiórki prowadzonej na rzecz fundacji “Fizjotriterapia. Follow Your Dreams”. By ułatwić logistykę fundacji – potrzebny jest jej pojemny bus do transportu m.in wózków, przyczepek i pontonów na imprezy triathlonowe. Zbiórka prowadzona jest na portalu zrzutka.pl.

Założycielem fundacji “Fizjotriterapia. Follow Your Dreams” jest Łukasz Malaczewski – zawodnik GVT, który kilka lat temu zainspirował ludzi startując w zawodach triathlonowych z niepełnosprawnym Jasiem Kmieciem. Fundacja na swoim koncie ma już organizacje kilku imprez. Ostatnio pod wrocławską Halą Stulecia odbyła się druga edycja Biegu Para (mi), gdzie na starcie pojawiło się ponad 60 duetów tworzonych przez osoby niepełnosprawne i biegaczy. Rok temu jadąc z Wrocławia do Kołobrzegu w podobnym stylu – zawodnicy GVT BMC Bornga 3SOFT Świebodzice zebrali ponad 11 000 zł i dzięki fundacji “Fizjotriterapia. Follow Your Dreams” – przekazali je na remont Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu im. Jana Pawła II. Wówczas pokonali 430 kilometrów w 12 i pół godziny.

/mn/

fot. GVT BMC 3SOFT Świebodzice, UM Świebodzice