Strona główna 112 Butelki „sortowane” przez okno, awaria kolektora ściekowego, pomoc młodej sowie. Interwencje straży...

Butelki „sortowane” przez okno, awaria kolektora ściekowego, pomoc młodej sowie. Interwencje straży miejskiej

0

Od 7 do 13 maja funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 118 interwencji. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

8 maja 2021 roku o godz. 8.02 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ul. Prądzyńskiego dotyczące młodej sowy, która przebywa na parkingu i ma kłopoty z lataniem. W tym przypadku poproszono o pomoc pracownika schroniska dla zwierząt, który po zbadaniu umieścił ptaka na najbliższym drzewie.

9 maja 2021 roku o godz. 13.05 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mężczyzny spacerującego w rejonie Alei Goplany, którego zaniepokoił wyciek brunatnej cieczy pochodzący prawdopodobnie z przepełnionego szamba jednego z pobliskich budynków. Na miejscu strażnicy ustalili, że wyciek spowodowany jest awarią przebiegającego w pobliżu kolektora ściekowego. Powiadomiono ŚPWiK, którego pracownicy przystąpili do usunięcia awarii.

9 maja 2021 roku o godz. 20.30 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotyczące palących się śmieci w koszu przy ulicy Bohaterów Getta. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie i we własnym zakresie ugasił palące się odpady.

12 maja 2021 roku o godz. 1.03 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie odoperatora monitoringu wizyjnego dotyczące trzech osób, które na ławce przy ulicy Długiej spożywają alkohol. Już po chwili na miejscu pojawili się strażnicy. Degustatorom alkoholu wyjaśniono, że ławeczka nie służy do tego typu celów. Dwaj panowie zostali ukarani mandatami karnymi, w stosunku do trzeciego uczestnika zastosowano skierowanie wniosku o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świdnicy.

12 maja 2021 roku o godz. 20.20 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał dwa zgłoszenia dotyczące podtopienia drogi na ulicy Kopernika pomiędzy wiaduktami. Natychmiast skierowano tam patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze przystąpili do zamknięcia drogi poprzez ustawienie stosownego oznakowania.

13 maja 2021 roku o godz. 9.48 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ul. Teatralnej dotyczące mężczyzny, który przez okno na czwartym piętrze wyrzuca butelki. Skierowany tam patrol straży miejskiej ukarał mandatem mężczyznę, który wybrał tak niebezpieczny sposób segregacji odpadów.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułOd dzisiaj koniec z noszeniem maseczek na świeżym powietrzu. Co jeszcze się zmienia?
Następny artykułNajnowsze dane resortu zdrowia o zakażeniach w kraju, województwie i powiecie świdnickim