Strona główna 0_Slider O ważne punkty w Rybniku

O ważne punkty w Rybniku [RELACJA LIVE]

0

Nie ma czasu na odpoczynek. Świdniczanie w ostatnim czasie notują piłkarski maraton i grają co trzy dni. Już dzisiaj ponownie wybiegną na boiska makroregionalnej III ligi i na wyjeździe zmierzą się z zespołem ROW-u Rybnik. Początek meczu o godzinie 17:00.

Biało-zieloni mają dobre wspomnienia z tym rywalem. Na wiosnę grając na własnym obiekcie zdołali oni wygrać 2:1, a to z pewnością napawa optymizmem przed dzisiejszym spotkaniem. Więcej o naszym rywalu i drodze do tego spotkania obydwu zespołów TUTAJ

Piłkarze Polonii Stali zagrają w następującym składzie: Kot – Sztylka, Kasprzak, Salamon, Sowa, Szuba, Diduszko, Kozachenko, Osiadły, P. Paszkowski, Myrta. Na ławce usiedli: Doliński, Szydziak, Ciupka, Filipczak, B. Paszkowski, Tragarz

Skład naszych rywali to: Plewka – Janik, Pacholski, Krotofil, Baranskyi, Tomaszewski, Pytlik, Warmiński, Gomola, Gajda, Folmert. Do dyspozycji trenera Rolanda Buchały pozostali: Jona, Stolz, Krakowczyk, Kuzior, Pochcioł, Migus, Sobik

Początek spotkania o godzinie 17:00.

Rozpoczynamy spotkanie.

3′ – bardzo dobra akcja świdniczan, solowy rajd Kozachenki zakończony wrzutką w pole karne, akcję kończył niecelnym uderzeniem Diduszko

3′ – ROW od pierwszych minut wywiera olbrzymie ciśnienie na decyzjach arbitrów.

4′ – dobra akcja prawą stroną boiska Paszkowskiego, Sowa źle przyjął i ta wyleciała poza linię końcową.

4′ – Diduszko brutalnie potraktowany przez swojego rywala w środku pola.

6′ – daleki wrzut z autu w nasze pole karne, spore zamieszanie i ratuje nas poprzeczka! Pierwszy sygnał ostrzegawczy.

9′ – z rzutu rożnego piłkę dorzucał Kozachenko, akcję strzałem próbował kończyć Kasprzak, ale bardzo niedokładnie.

10′ – w odpowiedzi atakowali rybniczanie – strzał niedokładny. Na boisku leży niestety Salamon, potrzebna pomoc fizjoterapeuty.

12′ – ryzykowane zagranie obrońcy ROW-u, kończy się tylko na zagrożenie w okolicy 20. metra od własnej bramki.

15′ – rzut rożny dla gospodarzy, mocne przeciągnięte te dośrodkowanie i od bramki rozpoczynać będzie Kot.

17′ – uderzenie Paszkowskiego z prawej strony pola karnego zablokowane – będzie rzut rożny.

18′ – dośrodkowanie Szuby, uderzał Kasprzak – dobrze spisuje się defensywa ROW-u.

20′ – solowa akcja Kozachenki, który wziął na siebie trójkę obrońców i uderzył sprzed linii pola karnego – piłka przeleciała nad poprzeczką.

22′ – rzut wolny dla rywali, piłkarz ROW-u z 20 metrów kopnął futbolówkę… w aut.

23′ – znów atakujemy prawym skrzydłem – Paszkowski przegrał tym razem starcie ze swoim przeciwnikiem.

25′ – uderzenie z dystansu Szuby, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. Groźne dośrodkowanie Sztylki, ale faulujemy w szesnastce i od rzutu wolnego miejscowi.

26′ – oprócz tej sytuacji z 6. minuty, świdnicka defensywa spisuje się jak na razie bez zarzutów.

28′ – w odpowiedzi wrzutka w pole karne piłkarzy ROW-u, adresat a nie było i piłka wypadła poza linię boczną.

29′ – rzut rożny dla rybniczan – groźne uderzenie głową i piłka mija światło bramki.

31′ – niepotrzebne zabawy świdnickiego zespołu na 30. metrze – skończyło się be zagrożenia, ale Sowa był bliski straty.

34′ – uderzenie głową zawodnika gospodarzy – piłka przelatuje nad naszą bramką.

37′ – kontra rybnickiego zespołu, ostra wrzutka w nasze pole karne, lecz na nasze szczęście nikt nie przeciął tego dośrodkowania.

39′ – faul taktyczny i żółta kartka dla Paszkowskiego.

40′ – teraz blisko gola świdniczanie, przechwyt i dobre zagranie Myrty, ale żaden z naszych zawodników nie zdołał przeciąć tej piłki.

45′ – sędzia dolicza 2 minuty do pierwszej części gry.

45′ – Myrta – żółta kartka.

koniec pierwszej połowy – jak na razie najsłabszym aktorem widowiska sędzia główny z Opola. Otwierającą odsłonę zakończył w chwili złożenia się Szuby do uderzenia z okolicy 16. metra…(!)

46′ – rozpoczynamy drugą połowę – Szydziak zastępuje Salamona.

48′ – fantastyczna okazja Osiadłego, nasz pomocnik dostał dobrą piłkę od Myrty i przegrał starcie sam na sam z bramkarzem! Szkoda znów ta nieskuteczność.

53′ – rybniczanie jak na razie na dobre nie wyszli jeszcze z szatni, sporo chaosu w ich szeregach i trzeba to wykorzystać.

53′ – Folmert – żółta kartka dla piłkarza ROW-u.

56′ – nie pierwsza dobra akcja Kozachenki, odegranie w pole karne, akcję strzałem kończył Osiadły, lecz został zablokowany.

57′ – Sztylka dośrodkowuje w pole karne, uderza Szuba – niecelnie. Coraz groźniejsi świdniczanie!

59′ – rzut wolny z 17 metrów – uderza Kasprzak, ale piłka przelatuje nad poprzeczką – szkoda, to była dobra okazja!

62′ – na boisku twarda walka o zwycięstwo, sędzia sprawia wrażenie, że już od dawna stracił kontakt z tym co dzieje się na murawie.

64′ – Gomola wygrał pojedynek powietrzny z Kasprzakiem, lecz uderzył głową bardzo niedokładnie.

66′ – groźna odpowiedź rybniczan – Krotofil na nasze szczęście uderza niedokładnie.

69′ – B. Paszkowski za P. Paszkowskiego, Filipczak zastępuje z kolei Diduszkę.

69′ – ależ to mogło być wejście Filipczaka, uderzenie naszego pomocnika zablokowane.

70′ – wrzutka Szuby z rożnego, akcję zamykał Kasprzak, ale uderzył niedokładnie.

71′ – bezpardonowo potraktowany Myrta, kolejne spięcie – sędzia nie pokazuje nawet żółtej kartki.

73′ – zakotłowało się w polu karnym rywali, bardzo mocne uderzenie B. Paszkowskiego, ale na linii strzału znalazł się Osiadły – szkoda!

74′ – sędziowanie skandaliczne, Myrta brutalnie potraktowany przez obrońcę – potrzebna natychmiastowa pomoc, sędzia żadnego faulu nie widział…

76′ – Ciupka za Myrtę, Tragarz zmienia Osiadłego.

78′ – taktyczny faul B. Paszkowskiego – żółta kartka.

80′ – dośrodkowanie rywali w nasze pole karne – bardzo niedokładne.

81′ – Szuba mocno uderzał z rzutu wolnego – piłka minęła światło bramki.

83′ – rzut rożny dla świdniczan, wrzutka Kozachenki i skończyło się niecelną próbą uderzenia Kasprzaka.

86′ – rzut wolny dla naszej drużyny, strzał z prawej strony boiska Kozachenki – piłka obok bramki.

87′ – Sowa żółta kartka i rzut wolny z 17. metra dla ROW-u!

88′ – przekombinowali ten rzut wolny rywale na nasze szczęście i skończyło się tylko na zagrożeniu.

89′ – w odpowiedzi świdniczanie, dośrodkowanie Szydziaka niedokładne.

90′ – wkraczamy w doliczony czas gry.

90+ – kontra biało-zielonych – niestety strata.

90+ – rzut rożny dla ROW-u – dobrze interweniują świdniccy obrońcy.

90+ – cały czas atakują goście, nie możemy sforsować obrony rywali.

koniec meczu – końcowy gwizdek znów przy składaniu się Szuby do strzału z okolicy 20. metra. Bezbramkowy remis w Rybniku!