Strona główna Wydarzenia Świebodzice Nawiązania do Holocaustu i pandemii. Świebodzickie budynki na celowniku wandala

Nawiązania do Holocaustu i pandemii. Świebodzickie budynki na celowniku wandala

1

Brak słów – taki komentarz przy serii zdjęć zamieścił świebodzicki radny Adam Tobiasz. Na ścianach budynków, w przejściach i na jednym z marketów pojawiły się hasła, łączące pandemię z Holocaustem. Mieszkańcy na autorze napisów nie zostawiają suchej nitki, burmistrz zapowiada szybką reakcję.

Nieznany jeszcze sprawca w wielu miejscach niebieską farbą napisał m.in. „Noś kaganiec”, „Jezus nadchodzi”, „Polak w kagańcu, żyd w opasce?!”, „Auschwitz is here”. Wykorzystał także najbardziej kojarzone z tragedią pomordowanych w Auschwitz hasło, które witało ich w bramie obozu – „Praca czyni wolnym” – pisząc „Szczepionka czyni wolnym”.

Oburzenia nie kryje burmistrz Paweł Ozga. – Wyszedłem na świąteczny spacer, a tu taka wiadomość. Niebywałe. Jutro z samego rana uruchomię wszystkie służby, by pozbyć się tych napisów. Oczywiście sprawa zostanie zgłoszona na policję i do straży miejskiej. W wielu miejscach jest monitoring, mam nadzieję, że sprawcę uda się ustalić i ukarać.

Mieszkańcy, którzy na profilu radnego komentowali zdjęcia, są zdumieni i wskazują, że zapał powinny ostudzić prace społeczne na rzecz miasta.

/red./
Zdjęcia Adam Tobiasz

Poprzedni artykułMistrzowie parkowania [FOTO]
Następny artykułŚwidniczanie obok gwiazd. Padł ostatni klaps na planie „Domu pod dwoma orłami” [FOTO]