Strona główna Kultura „Muzyka Mi Leży”. Świdnicki Ośrodek Kultury zapowiada cykl koncertów na dziedzińcu wieży...

„Muzyka Mi Leży”. Świdnicki Ośrodek Kultury zapowiada cykl koncertów na dziedzińcu wieży ratuszowej

0

22 maja ruszy cykl wydarzeń muzycznych z udziałem lokalnych artystów. Zaproszeni wykonawcy, w większości duety, zaprezentują na dziedzińcu wieży ratuszowej w Świdnicy takie gatunki jak pop, blues, cold wave, lo-fi, hip-hop.

Kameralne koncerty plenerowe zaplanowane na ul. Wewnętrznej są przygotowywane z zachowaniem niezbędnych środków bezpieczeństwa. Na każde z wydarzeń dostępne będzie tylko 50 biletów, a do dyspozycji gości zostaną przygotowane miejsca siedzące na leżakach.

22 maja jako pierwsze zagrają blues-rockowe Pielesze. Ich członków łączy nie tylko muzyka, ale i krew. Duet kuzynów Pielech działa od 2018 roku i od tamtej pory przygotował ponad 20 piosenek. Są laureatami przeglądu “Pieśniarze” we Wrocławiu i “Kwiaty na kamieniach” w Bytomiu. Jak sami mówią o sobie: „Nasza muzyka jest prosta, nasz przekaz, tak naprawdę, również. Trochę po sokratejsku chodzimy i pytamy, także, czy raczej głównie, samych siebie, o co w tym wszystkim chodzi. Po omacku pytamy i udzielamy odpowiedzi. Wyrażamy w muzyce nasze stany, doświadczenia, pragnienia i lęki.”

Kolejne koncerty zaplanowane są w terminach 5 czerwca, 26 czerwca, 17 lipca, 24 lipca, 14 sierpnia, 21 sierpnia. Zapowiedzi wykonawców już wkrótce. Szczegółowe informacje o występie Pieleszy oraz link do zakupu biletów można znaleźć na stronie Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Sesja zdjęciowa duetu Pielesze wykonana na dziedzińcu Wieży Ratuszowej w Świdnicy (fot. Jestem Maciek, robię zdjęcia):

/Świdnicki Ośrodek Kultury, opr. mn/

Poprzedni artykułMecze przerwane, przegrali z aurą
Następny artykułPrzybędzie kamer miejskiego monitoringu? Jest wniosek o ich montaż na Osiedlu Młodych