Strona główna 0_Slider 35 zakażonych koronawirusem w świdnickim „Latawcu”. Zmniejszono liczbę łóżek dla chorych na...

35 zakażonych koronawirusem w świdnickim „Latawcu”. Zmniejszono liczbę łóżek dla chorych na COVID-19

0

Wojewoda dolnośląski zmniejszył limit łóżek, jakie Regionalny Szpital Specjalistyczny „Latawiec” w Świdnicy musi zapewnić pacjentom z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub chorym na COVID-19. Obecnie w placówce hospitalizowanych jest 35 zakażonych pacjentów.

Zgodnie z wcześniejszą decyzją wojewody Jarosława Obremskiego, od 10 kwietnia 2021 roku świdnicki „Latawiec” musiał zapewnić w sumie 101 łóżek dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. Dostosowanie się do decyzji wojewody wymagało wprowadzenia pewnych zmian logistycznych w funkcjonowaniu szpitala. – Pragniemy jednak podkreślić, że świdnicki szpital niezależnie od zmian podyktowanych obowiązkiem zabezpieczenia dodatkowych łóżek dla pacjentów zakażonych SARS-CoV-2, w miarę możliwości zapewni zabezpieczenie dla pacjentów wszystkich oddziałów funkcjonujących w naszym podmiocie – zapewniał w kwietniu Łukasz Czajkowski ze świdnickiego „Latawca”.

W związku z ustabilizowaniem się sytuacji epidemiologicznej w kraju, wojewoda nakazał zmniejszenie liczby łóżek covidowych w placówce. – Liczba łóżek obecnie (wg decyzji Wojewody Dolnośląskiego z dnia 11.05.2021r.) to 4 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 (poziom I zabezpieczenia) oraz 41 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2 (poziom II zabezpieczenia), w tym 4 łóżka intensywnej terapii z kardiomonitorem oraz możliwością prowadzenia tlenoterapii i wentylacji mechanicznej – wylicza Czajkowski. To oznacza „uwolnienie” 56 łóżek dla pacjentów, którzy nie są zakażeni koronawirusem.

Obecnie w szpitalu przebywa 35 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 5 pacjentów na łóżkach intensywnej terapii. Aktualnie nie hospitalizujemy pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 – informuje kierownik Działu Funduszy Zewnętrznych, Projektów Rozwojowych i Marketingu w „Latawcu”. W dolnośląskich szpitalach zajęte są obecnie 1442 z 2564 łóżek covidowych, a także 203 z 300 respiratorów.

/mn/

Poprzedni artykułAmator whisky w rękach policji
Następny artykułOprogramowanie medyczne do gabinetu i przychodni