Strona główna 0_Slider Miłośnicy motoryzacji dla małej Amelki. Charytatywny zlot w Strzegomiu

Miłośnicy motoryzacji dla małej Amelki. Charytatywny zlot w Strzegomiu [FOTO]

0

Zabytkowe, rajdowe i specjalne samochody oraz motocykle, muzyczne występy, a także mnóstwo pysznego jedzenia i moc atrakcji. W niedzielne popołudnie centrum Strzegomia opanowali miłośnicy motoryzacji oraz ich pojazdy. Celem wydarzenia zorganizowanego przez Strzegomską Grupę Miłośników Motoryzacji było wsparcie zbiórki na rzecz 22-miesięcznej Amelki Gmyrek, u której stwierdzono SMA – rdzeniowy zanik mięśni. Na leczenie dziewczynki potrzeba ponad dziewięciu milionów złotych.

Amelka urodziła się w czerwcu 2019 roku. – Lekarze zauważyli, że ma lekką asymetrię ciała, dlatego byliśmy od początku pod kontrolą neurologa. Lekarz zauważył też obniżone napięcie mięśniowe i rozpoczęliśmy rehabilitację – wyjaśniali rodzice dziewczynki. Dziecko przeszło badania genetyczne, które nie pozostawiły wątpliwości – Amelka choruje na SMA, rdzeniowy zanik mięśni. Nieleczona, choroba ta prowadzi do śmierci. Ratunek może przynieść terapia genowa, która wiąże się jednak z ogromnym wydatkiem. Potrzeba 9 milionów złotych, a czasu na skuteczne leczenie jest coraz mniej.

Nasza jedyna szansa niedługo przepadnie, bo Amelka rośnie, a terapię można stosować u dzieci do 13,5 kilograma! Zostało mało czasu, dlatego tak bardzo potrzebna jest Wasza pomoc! Błagamy o pomoc dla naszej córeczki! SMA niszczy jej życie. To, co teraz odbierze choroba już nigdy nie wróci. Jesteśmy przerażeni! – piszą w swoim apelu rodzice Amelki.

W celu pokrycia kosztów leczenia małej Amelki zorganizowane zostały zbiórki prowadzone za pośrednictwem serwisów Pomagam.pl oraz siepomaga.pl, natomiast w dedykowanej grupie społecznościowej na Facebooku prowadzone są licytacje. Do pomocy namawiali strażacy i policjanci ze Strzegomia, którzy zainaugurowali akcję charytatywną wzorowaną na popularnym #GaszynChallenge, a także lokalni sportowcy, którzy zorganizowali charytatywny turniej piłki nożnej.

Swoje wsparcie nie raz okazywali również miłośnicy motoryzacji ze Strzegomia, którzy pod koniec ubiegłego roku odrestaurowali i nadali sportowego charakteru 30-letniej Škodzie Favorit, którą następnie wystawiono na licytację. Uzyskana z aukcji kwota ponad 26 tys. złotych trafiła na konto małej Amelki. Na tym miłośnicy motoryzacji nie poprzestali. W niedzielę Strzegomska Grupa Miłośników Motoryzacji zorganizowała w centrum miasta pokaz wyjątkowych pojazdów – zabytkowych, rajdowych i specjalnych samochodów oraz motocykli. W trakcie wydarzenia, podczas którego można było wesprzeć zbiórkę na leczenie Amelki, przewidziano również inne atrakcje, w tym m.in. występy zespołów MSV z Jawora oraz Ślad ze Strzegomia.

/mn/

Poprzedni artykułZapadlisko na Wrocławskiej [FOTO]
Następny artykułDronem nad Świdnicą – okolice Parku Sikorskiego