Strona główna Wydarzenia Świebodzice Mieszkańcy łatwiej pozbędą się elektrośmieci. W Świebodzicach stanęły pojemniki na zużyty sprzęt

Mieszkańcy łatwiej pozbędą się elektrośmieci. W Świebodzicach stanęły pojemniki na zużyty sprzęt

0

W czterech punktach na terenie Świebodzic stanęły charakterystyczne, czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny oraz zużyte baterie, akumulatory i tonery. Dzięki nim mieszkańcy będą mogli pozbyć się zalegających zużytych sprzętów, które mogą stanowić zagrożenie dla środowiska naturalnego i zdrowia ludzi. 

Pojemniki stanęły w Świebodzicach w ramach ogólnopolskiego projektu “Elektryczne Śmieci”. – To duże ułatwienie dla wszystkich mieszkańców, którzy coraz bardziej świadomie i rozważnie podchodzą do kwestii selektywnej zbiórki odpadów – również tych elektrycznych. Jestem przekonany, że zaangażowanie w ten projekt, to duży krok Świebodzic w stronę smart city – mówi Paweł Ozga, burmistrz Świebodzic.

Charakterystyczne kubły stanęły w następujących miejscach:

  • ul. Św. Ojca Pio – początek ulicy po lewej stronie przy segregacji,
  • ul. Sikorskiego 10 – koło przystanku autobusowego, przy punkcie do selektywnej zbiórki,
  • ul. Mieszka Starego – naprzeciwko kościoła, w pobliżu numeru 23,
  • ul. Spokojna – między numerami 1A i 3F, przy punkcie selektywnej zbiórki odpadów.

Do czerwonych pojemników można wrzucać zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny o niewielkich gabarytach np. drukarki, laptopy, tostery, telefony, tablety czy karty pamięci, a także baterie i akumulatory przenośne. Dodatkowo istnieje możliwość odbioru elektrycznych śmieci o wymiarach powyżej 50 cm. W tym celu należy skontaktować się dzwoniąc pod numer infolinii 572 102 102 (w tym przypadku opłata za transport wynosi 35 zł bez względu za ilość elektrośmieci).

Od 29 stycznia 2021 roku czerwone pojemniki na zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny stoją też w siedmiu punktach na terenie Świdnicy.

/UM Świebodzice, opr. mn/