Strona główna 112 Libacje w parku, alkoholowe „występy” w centrum i zbyt głośna lokomotywa. Interwencje...

Libacje w parku, alkoholowe „występy” w centrum i zbyt głośna lokomotywa. Interwencje straży miejskiej

1

Od 30 kwietnia do 6 maja funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 142 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

30 kwietnia 2021 roku o godz. 16.29 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące lokomotywy spalinowej stojącej na stacji Świdnica Miasto z załączonym silnikiem. Zgłaszającemu wyjaśniono, iż z przyczyn technicznych w tego typu lokomotywach nie wyłącza się silnika na krótkotrwałych postojach. Nie maja w takich przypadkach zastosowania przepisy Ustawy prawo o ruchu drogowym. W związku z faktem, iż linia kolejowa przebiegająca przez Świdnicę nie jest zelektryfikowana, takie przypadki występują dość często, co wiąże się z uciążliwościami dla osób zamieszkujących w okolicach dworca. Niestety na chwilę obecną nie ma możliwości skutecznego wyeliminowania tych problemów.

30 kwietnia 2021 roku o godz. 17.06 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące libacji alkoholowej, która odbywała się na jednej z ławek w Parku Centralnym. Spotkanie to zostało szybko przerwane przez skierowany tam patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze zakończyli interwencję wypisując mandaty karne.

30 kwietnia 2021 roku o godz. 17.36 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego tuż obok ławki na skwerze przy ulicy Spółdzielczej. Skierowani tam strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Ustalili, że funkcje życiowe są zachowane, jednak z leżącym mężczyzną nie było żadnego kontaktu. Nieprzytomnego zabezpieczono układając go w pozycji bezpiecznej. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego lekarz podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

1 maja 2021 roku o godz. 13.50 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego o libacji alkoholowej w Parku Centralnym przy stawie. Już po chwili pojawił się tam patrol straży miejskiej i potwierdził zgłoszenie. Dwóch mężczyzn ukarano mandatami karnymi, w jednym przypadku skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

1 maja 2021 roku o godz. 19.42 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego o libacji alkoholowej na ulicy Łukowej. Po 4 minutach na miejscu pojawił się patrol interwencyjny straży miejskiej. Zastano tam trzech mężczyzn spożywających alkohol. Podobnie jak w poprzedniej interwencji dwóch mężczyzn ukarano mandatami karnymi, w jednym przypadku skierowano wniosek o ukaranie do sądu.

1 maja 2021 roku o godz. 22.42 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące grupy osób przemieszczających się ulicą Łukową. Jeden z mężczyzn spożywał alkohol, a następnie w Rynku załatwił przy koszu na śmieci swoje potrzeby fizjologiczne. Cały jego „występ” został zarejestrowany przez monitoring miejski. Strażnicy przerwali ten przemarsz. Po wylegitymowaniu mężczyzna został poinformowany, iż w jego sprawie zostanie skierowany do sądu wniosek o ukaranie. Zarejestrowane przez monitoring szczegóły tego „spaceru” zostaną dołączone do wniosku jako materiał dowodowy.

2 maja 2021 roku o godz. 1.18 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące grupy osób przemieszczających się w Rynku. Jeden z mężczyzn na środku Rynku załatwił swoje potrzeby fizjologiczne. Niemal natychmiast pojawił się patrol straży miejskiej, który wystawił wysoki rachunek za takie zachowanie w postaci mandatu karnego.

2 maja 2021 roku o godz. 13.12 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące tynku, który spadł na chodnik z budynku dawnego WKU przy Placu Grunwaldzkim. Patrol straży miejskiej potwierdził zgłoszenie. Chodnik został zabezpieczony, jednak zarządcę nieruchomości, Agencję Mienia Wojskowego, udało się powiadomić o zdarzeniu dopiero w dniu 4 maja.

3 maja 2021 roku o godz. 19.47 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny, który załatwił swoje potrzeby fizjologiczne w przejściu podziemnym pod peronami dworca PKP Świdnica Miasto. Skierowani na miejsce strażnicy ukarali sprawcę tego czynu mandatem karnym i przypomnieli, że na poczekalni dworca autobusowego oraz dworca PKP znajdują się toalety publiczne.

4 maja 2021 roku o godz. 14.51 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego w Parku Centralnym. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Z osobą tą nie można było nawiązać żadnego kontaktu, a jego stan wskazywał na spożycie alkoholu. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, którego lekarz podjął decyzję o przewiezieniu mężczyzny do szpitala.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułKawa Świdnicka już dostępna! [KONKURS]
Następny artykułSzukają zaginionej 16-latki ze Świdnicy [Aktualizacja]