Strona główna Wydarzenia Świdnica Kluby seniorów z dotacjami

Kluby seniorów z dotacjami

0

Świdnica pozyskała 800 tysięcy złotych na prowadzenie trzech klubów seniora.

W ramach konkursu świdnickie placówki złożyły trzy oferty. Dofinansowanie na bieżące działanie otrzymał Dzienny Dom Senior – WIGOR (555 360 zł) oraz Klub Senior+ działający przy ul. Malinowej (48 060 zł). Natomiast na utworzenie nowego Klub Senior+ na Osiedlu Młodych przyznano dotację w wysokości 200 tys. zł.

Celem wieloletniego programu „Senior+” jest zapewnienie wsparcia seniorom – osobom nieaktywnym zawodowo w wieku 60 lat i więcej. Pozyskane pieniądze umożliwią im między innymi korzystanie z usług w zakresie aktywności ruchowej, oferty edukacyjnej, kulturalnej, rekreacyjnej i opiekuńczej – w zależności od potrzeb stwierdzonych w środowisku lokalnym. W ramach Programu udostępniana jest seniorom infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie wolnego czasu, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania na rzecz środowiska lokalnego.

Świdnicki Klub Senior+ przy ul. Malinowej dysponuje 30 miejscami dla seniorów, Dzienny Dom Senior – Wigor – 130. Z kolei Klub Senior+ na Osiedlu Młodych od 2022 roku będzie przeznaczony dla 60 świdniczan.

W tegorocznej edycji konkursu w województwie dolnośląski dotacje przyznano 63 klubom i domom seniora prowadzonym przez samorządy. W powiecie świdnickim otrzymały je także Świebodzice, Strzegom i Marcinowice.

/Inf. UM w Świdnicy, opr. red./