Strona główna 0_Slider Kawiarenka na ostatniej prostej. Potrzebne wyposażenie. Masz sprawne AGD, nie wyrzucaj!

Kawiarenka na ostatniej prostej. Potrzebne wyposażenie. Masz sprawne AGD, nie wyrzucaj!

0

Pierwsza w powiecie świdnickim kawiarnio-galeria, którą poprowadzą osoby niepełnosprawne intelektualnie, jest już prawie gotowa. Dobiega końca remont i czas na wyposażenie. Bez pomocy nie będzie to łatwe zadanie.

Od prawie dwóch lat Warsztat Terapii Zajęciowej w Świdnicy, gdzie swoje miejsce znalazło 35 dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie, stara się o otwarcie kawiarenki połączonej z galerią rękodzieła. Będzie to miejsce, w którym podopieczni WTZ spotkają się z innymi ludźmi, będą przechodzić terapię, a dla części kawiarenka stanie się miejscem pracy. Remont przekazanego przez miasto za darmo lokalu dobiega końca. Wszystkie dotychczas zebrane środki to efekt wielu akcji i starań. Mimo przychylności miasta i firmy remontowej, wciąż brakuje pieniędzy na dokończenie kawiarenki.

– Kochani, niedługo otwieramy! I powiemy wprost – potrzebujemy pilnie funduszy na wyposażenie lokalu – musimy kupić stoliki, krzesła, meble kuchenne, a także wyposażenie kuchni, czyli: lodówkę, kuchenkę, piekarnik, zmywarkę… A przede wszystkim – ekspres do kawy! W końcu od dawna kusimy Was perspektywą aromatycznej kawy w wyjątkowym lokalu. Tak, prosimy o dużo; już tak dużo nam ofiarowaliście. Niesamowicie to doceniamy, ale dla naszych Uczestników jesteśmy gotowi prosić o więcej. W końcu dla nich wszystko! Jeśli macie powyższe sprzęty w dobrym stanie – nie potrzebujemy nówek, nie będziemy wybrzydzać, chętnie przygarniemy – skontaktuj się z nami – apeluje WTZ (Kontakt przez fb lub na numer 74 637 91 30).

Datki można wpłacać na zrzutka.pl.

/opr. red./
Zdjęcia WTZ

Poprzedni artykułAż siedmiu kierowców straciło prawo jazdy
Następny artykułZapraszają mieszkańców do posprzątania Świebodzic