Strona główna Wydarzenia Świdnica Jeszcze w kwietniu musieli zapewnić ponad sto łóżek covidowych. Wkrótce na „Latawcu”...

Jeszcze w kwietniu musieli zapewnić ponad sto łóżek covidowych. Wkrótce na „Latawcu” zostaną tylko trzy

0

Wojewoda dolnośląski ponownie zmniejszył limit łóżek, jakie Regionalny Szpital Specjalistyczny „Latawiec” w Świdnicy musi zapewnić pacjentom z podejrzeniem zakażenia koronawirusem lub chorym na COVID-19.

Wojewoda Jarosława Obremskiego po raz kolejny w ostatnim czasie nakazał świdnickiemu szpitalowi zmniejszenie liczby łóżek dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzeniem zakażenia. – Zgodnie z decyzją wojewody z dnia 25 maja 2021 roku, liczba obowiązujących łóżek covidowych dla SPZOZ w Świdnicy od dnia 31 maja 2021 roku to 3 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 (poziom I zabezpieczenia) – informuje Łukasz Czajkowski ze świdnickiego „Latawca”.

Zgodnie z poprzednią, wciąż jeszcze obowiązującą decyzją wojewody, od 20 maja świdnicki „Latawiec” musi zapewnić 3 łóżka dla pacjentów z podejrzeniem zakażenia SARS-CoV-2 oraz 10 łóżek dla pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 4 łóżka intensywnej terapii.

Jak przekazał Czajkowski, w piątek w szpitalu przebywało 4 pacjentów z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2, w tym 2 pacjentów wymagających wentylacji mechanicznej. Nie hospitalizowano pacjentów z podejrzeniem zakażenia. W dolnośląskich szpitalach zajętych jest obecnie 456 z 1101 łóżek covidowych, a także 69 z 135 respiratorów.

/mn/

Poprzedni artykułNiemal 300 mieszkańców powiatu na kwarantannie, kolejne zakażenia. Najnowsze dane resortu zdrowia
Następny artykułKolejne budynki na świdnickim Rynku odzyskają blask. Jak będą wyglądały po remoncie? [FOTO]