Strona główna Artykuł sponsorowany Jakie maszyny czyszczące do podłóg wybrać?

Jakie maszyny czyszczące do podłóg wybrać?

0
Czyste i zadbane podłogi są najlepszą wizytówką każdego domu, biura i pomieszczenia użyteczności publicznej, dlatego też tym bardziej warto postawić nie tylko na sprawdzone środki czystości, ale również na niezawodne maszyny czyszczące do podłóg. Dzięki kilku naszym cennym wskazówkom dowiedzą się Państwo, jakie maszyny czyszczące warto w pierwszej kolejności wybrać, aby bez problemu poradzić sobie nawet z bardzo dużymi zabrudzeniami.

Wielofunkcyjne szorowarki do podłóg
Podstawowymi maszynami czyszczącymi (multi-matic.pl/k/urzadzenia-czyszczace/maszyny-czyszczace/) do pielęgnacji i sprzątania posadzek są oczywiście niezastąpione szorowarki. Czyszczenie wybranych powierzchni odbywa się poprzez obrotowy ruch specjalnej szczotki szorującej. Nowoczesne szorowarki zaprojektowane są w taki sposób, aby operator nie miał nawet najmniejszego problemu z ich prowadzeniem, dzięki czemu praca jest szybka i bardzo efektowna.

Szorowarki doskonale sprawdzą się przy sprzątaniu szkół, szpitali, większych powierzchni biurowych i pomieszczeń, w których jest sporo różnych zakamarków i zaułków. Przy większych powierzchniach najlepiej postawić na mocniejsze silniki o większej wadze, które mogą zapewnić idealny docisk do podłogi.

Profesjonalne froterki podłogowe
Froterki w dzisiejszych czasach wykorzystywane są przede wszystkim do polerowania podłóg. Dzięki systematycznemu polerowaniu, można liczyć nie tylko na piękny połysk, ale co najważniejsze można znacząco wydłużyć żywotność podłogi i zabezpieczyć ją przed różnego typu zagrożeniami. Kluczem do sukcesu jest postawienie nie tylko na odpowiednią maszynę czyszczącą, ale również na specjalne powłoki ochronne, które należy dopasować do konkretnego typu podłogi. W dużej mierze to właśnie dzięki specjalnej powłoce ochronnej, można zapomnieć o rysach i zadrapaniach. Aby wybrać dobrą froterkę warto zwrócić uwagę nie tylko na jej moc, ale również na długość kabla, prędkość szczotki, czy też na ciężar własny. Ogromną rolę odgrywa również średnica i szerokość pada. Parametry te mają oczywiście bezpośredni wpływ na wydajność i szybkość sprzątania wybranych powierzchni.

Maszyny kablowe do podłóg
Maszyny kablowe do podłóg, to oczywiście nic innego jak niezawodne urządzenia czyszczące, które zasilane są sieciowo. Kablowe maszyny zapewniają wydajne, ekonomiczne i bardzo skuteczne sprzątanie, dlatego też cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Ich największym atutem jest oczywiście to, że w czasie eksploatacji nie trzeba martwić się ładowaniem akumulatorów. Największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim profesjonalne urządzenia czyszcząco-zbierające, które doskonale sprawdzą się na wszystkich rodzajach posadzek. Coraz większą popularność zdobywają również wielofunkcyjne maszyny do mycia podłóg, które perfekcyjnie radzą sobie nie tylko z różnego typu posadzkami, ale również z praniem dywanów i wykładzin. Kablowe maszyny czyszczące do podłóg zaprojektowane są w taki sposób, aby jednocześnie czyścić powierzchnie i je osuszać.

Bateryjne maszyny do czyszczenia podłóg
W pomieszczeniach, gdzie nie ma dostępu do zasilania elektrycznego doskonale sprawdzą się bateryjne maszyny czyszczące do podłóg. Dzięki temu, że nie ma potrzeby przełączania się pomiędzy poszczególnymi gniazdkami, znacząco zwiększa się komfort pracy operatora. Dzięki wydajnej baterii raz na zawsze można zapomnieć również o kłopotliwym kablu. Dla wielu osób olbrzymim atutem bateryjnych maszyn do czyszczenia podłóg będzie również to, że pracują one bardzo cicho. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można czyścić podłogi nawet w pomieszczeniach, gdzie pracują pracownicy lub przebywają klienci. Profesjonalne maszyny bateryjne wyposażone są oczywiście nie tylko w pojemny akumulator, ale również specjalny prostownik, który umożliwia szybkie ładowanie.

Maszyny z trakcją do podłóg
Nowoczesne maszyny z trakcją, to wbrew pozorom bardzo rozbudowane urządzenia bateryjne, które dodatkowo wyposażone są w samodzielny napęd na tylne koła. Maszyny czyszczące wyposażone w trakcje ułatwiają bezproblemowe prowadzenie przez operatora pomimo tego, że są bardzo ciężkie. Dzięki maszynom do mycia podłóg z trakcją można zaoszczędzić sporo cennego czasu, pieniędzy i nerwów. Maszyny tego typu doskonale sprawdzą się do prac na jednym piętrze. Wynika to oczywiście z tego, że przenoszenie ich na wyższe obiekty, może stanowić duże wyzwanie.

Maszyny samojezdne
Największy komfort pracy i wysoką skuteczność w sprzątaniu zapewniają nowoczesne maszyny samojezdne. Ich największym atutem jest niesamowita wydajność, dzięki czemu bez problemu jeden operator może zmierzyć się nawet z bardzo dużymi powierzchniami. Maszyny samojezdne pomimo sporych rozmiarów są dość zwrotne i mobilne, dlatego też bez problemy można czyścić pomieszczenia w których przebywają klienci (np. markety, większe sklepy, hale handlowe itp.).

Zakup nowych maszyn samojezdnych co prawda wiąże się z bardzo dużym wydatkiem, ale jest to jedna z tych inwestycji, która w dłuższej perspektywie na pewno szybko się zwróci. Godne polecenia są przede wszystkim przemysłowe maszyny samojezdne, które poradzą sobie nawet z najtrudniejszymi i najbardziej skomplikowanymi zadaniami.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułNowe zakażenia w powiecie świdnickim. Jaka sytuacja na Dolnym Śląsku i w kraju?
Następny artykułZ piekła do nieba. Okazałe zwycięstwo juniorów Polonii Stali z legnickim Konfeksem