Strona główna Artykuł sponsorowany Jaki drążek wybrać do podciągania na ścianę?

Jaki drążek wybrać do podciągania na ścianę?

0

Biorąc pod uwagę sprzęt wykorzystywany do treningu, do najprostszych zalicza się ten używający jako obciążenie ciężar ciała ćwiczącej osoby. Najczęstsze ćwiczenia bez żadnych urządzeń to pompki lub brzuszki, a jeśli chodzi o te wykorzystujące nieskomplikowane oprzyrządowanie, rekordy popularności biją drążki do podciągania. Chcesz mieć swój własny sprzęt, ale nie wiesz, jaki kupić? W naszym tekście rozwiewamy wszystkie Twoje wątpliwości.

Na co zwrócić uwagę, wybierając odpowiedni drążek?
Wybierając każdy sprzęt, trzeba przede wszystkim dopasować go do obciążenia, jakie ma on utrzymywać. W przypadku drążków należy sprawdzić przede wszystkim maksymalną wagę, jaką może mieć użytkownik i wybrać taki, który będzie zapewniać odpowiedni zapas. Trzeba bowiem brać pod uwagę rozrost masy mięśniowej, a co za tym idzie większą wagę. Spójrz także na rozmiar wybranego modelu, aby nie okazało się, że nie masz na niego miejsca w przypadku zbyt dużego sprzętu. Za mały może zaś wpływać na komfort podczas wykonywania ćwiczeń.

Jaką konstrukcję powinien mieć drążek?
Drążki mogą być proste lub odpowiednio wygięte. Te pierwsze kosztują zazwyczaj najmniej, a ponadto cechują się nieskomplikowaną budową. Niektórzy wybierają specjalne modele z nakładkami antypoślizgowymi, jednak inni narzekają na trudności w ich wyczyszczeniu, decydując się na dodatkowy zakup specjalnych rękawiczek. Drążki wygięte zmniejszają co prawda możliwość kontuzji, jednak są wyposażone w uchwyty, które umożliwiają złapanie ich wyłącznie na końcach. Rozstaw rąk jest zatem podczas treningu stosunkowo szeroki. Dla niektórych takie ustawienie jest wygodniejsze, jednak inni wolą samemu wybrać miejsce ułożenia rąk. Lepszy będzie więc dla nich prosty drążek.

Drążek do podciągania na ścianę – dla kogo będzie najlepszy?
Spośród wszystkich dostępnych modeli, drążek do podciągania na ścianę występuje w największej liczbie różnych konfiguracji. Wymaga on rzecz jasna montażu na ścianie, więc aby go ustawić potrzeba będzie dostatecznie dużo miejsca. Istotną rolę odgrywa również budulec konstrukcji, ponieważ zbyt cienka podstawa zwyczajnie go nie utrzyma. Tego typu sprzęt jest zazwyczaj bardzo solidny, aczkolwiek wymaga miejsca, które poświęcisz na wykonywanie ćwiczeń. Podtypem drążków na ścianę są te montowane do sufitu, zajmujące zazwyczaj mniej miejsca.

Gdzie sprawdzi się drążek rozporowy do ćwiczeń?
Jeśli nie masz możliwości ingerencji w ścianę, zainwestuj w specjalny drążek rozporowy do ćwiczeń. Pozwala on na montaż na futrynie, a trzyma się on dzięki rozpieraniu. Z tego powodu może być montowany jedynie w solidnych konstrukcjach, a oprócz tego wymaga regularnej kontroli, czy nie osuwa się zbyt mocno. Nie nada się także dla bardzo ciężkich osób, ale za to jest bardzo praktyczny i mobilny. Nie zajmuje też wiele miejsca, więc będzie idealny do każdego małego mieszkania.

Artykuł powstał we współpracy merytorycznej z https://senseipro.pl/drazki-do-podciagania/

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykuł170 lat od ostatniej publicznej egzekucji w Świdnicy
Następny artykułMiały wrócić kajaki, ale wody w zalewie wciąż bardzo mało [FOTO]