Strona główna Artykuł sponsorowany Jak przygotować i zabezpieczyć przesyłkę kurierską?

Jak przygotować i zabezpieczyć przesyłkę kurierską?

0

Odpowiednie przygotowanie paczki dla kuriera to ważne zadanie przed jej nadaniem i późniejszym śledzeniem przesyłki. Musimy pamiętać o kilku ważnych krokach, aby nasz pakunek przeszedł bezpieczną drogę do odbiorcy. Liczy się zarówno opakowanie, jego wypełnienie jak i sam proces końcowy, czyli ostateczne zabezpieczenie. Sprawdź jak prawidłowo wykonać poszczególne etapy, aby Twoja przesyłka nie została uszkodzona, ani też nie sprawiła problemów innym!

Odpowiednie opakowanie
Najczęstszym rozwiązaniem przy wyborze opakowania są kartonowe pudełka  (tak zwane kartony fasonowe). Regularny kształt oraz odporność na potencjalne uderzenia jest wystarczająca i nie budzi zastrzeżeń w przypadku tego typu materiału. Oczywiście zawartość powinna być objętościowo dopasowana do samego kartonu! Dzięki takiemu wykonaniu tego kroku masz pewność, że nadana i śledzona przesyłka dotrze bez szwanku do odbiorcy!

Wypełnij całość!
Z reguły, pakując paczkę, większość z nas stawia na regularne kształty opakowań. Nawet jeśli przedmiot nie ma “typowych” wymiarów, uszczelnia się wolne przestrzenie, które mogą okazać się szkodliwe i ryzykowne dla zawartości. Rodzaj wypełnienia, jakie użyjemy, jest zależne jest od zawartości przesyłki. Może to być folia bąbelkowa, styropian, stare gazety, szary papier, a nawet kawałki materiału lub… korki od wina! Ważne, aby nie zostało nigdzie zbyt dużo wolnego miejsca.

Zabezpiecz na zewnątrz!
Dopełnieniem całości jest odpowiednie zabezpieczenie paczki na zewnątrz. Do tego możemy użyć oczywiście taśm, trytek oraz folii stretch. Musimy mieć pewność, że wszystko zostało szczelnie zabezpieczone. Wtedy pozostaje jedynie zamówienie kuriera i śledzenie przesyłki.

Jaki sposób pakowania? Zależny od wagi!
Wyżej przedstawione rady są oczywiście ważne, ale uniwersalne. Warto dodać, że wiele zależy od wagi samego pakunku. Dla przykładu dla przesyłek do 50 kilogramów z reguły zaleca się stosować minimum trzy warstwy taśmy, które w pełni zabezpieczą zarówno górę jak i dno paczki. Z kolei pakunki powyżej wspomnianej wcześniej wagi muszą być tak przygotowane, aby zmieścić się na paletach (wysokość nie może przekroczyć 200 cm). Elementy paczki nie mogą wystawać poza zarys samej palety. Pamiętaj, aby nie były one uszkodzone! Wykorzystaj folie i taśmy bindujące do zabezpieczeń już gotowej europalety.

Kiedy wykonasz wszystkie opisane wyżej kroki prawidłowo, masz niemal stuprocentową pewność, że wysłana przez Ciebie paczka dotrze do odbiorcy w stanie idealnie nienaruszonym! Tobie, jako nadawcy, zostaje jedynie śledzenie przesyłki i czekanie na odbiór!

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułKontenery morskie na sprzedaż i na wynajem
Następny artykułMistrzowie parkowania [FOTO]