Strona główna 0_Slider Fantastyczne starty świebodziczan, Król i Stępniak mistrzami Polski!

Fantastyczne starty świebodziczan, Król i Stępniak mistrzami Polski!

0

To był fantastyczny weekend dla sportowców ze Świebodzic. Zarówno Szymon Król, jak i Kacper Stępniak sięgnęli po tytuły mistrzów Polski! Pierwszy z nich uczynił to w kulturystyce klasycznej, drugi w rywalizacji duathlonowej!

Marzyłem o starcie na Mistrzostwach Polski IFBB, a zostałem mistrzem Polski w kulturystyce klasycznej do 180cm. Coś niesamowitego. Przyszedł czas na podsumowanie tego szczęśliwego weekendu, którego nie da się opisać słowami, jaką dumę, satysfakcję i radość czuję. Marzenia marzeniami lecz upór, ciężka praca, oddanie, zaowocowało w sukces. Same przygotowania były długie i zawiłe, oczywiście spowodowane obostrzeniami w kraju, a termin zawodów się przedłużał, lecz to jeszcze bardziej mnie motywowało i byłem skupiony na celu, wiedząc że mogę z trenerem poprawić szczegóły w mojej sylwetce. Nawet kończąc przygotowania w piwnicy uważam, że udało nam się przygotować życiowa formę na 200% normy. Z tego miejsca chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy trzymali za mnie kciuki, wspierali mnie i wierzyli w mój sukces. Dajecie mi wiele siły i motywacji do dalszych wymagań i pracy nad swoją sylwetką. Oczywiście jest to sport indywidualny, lecz bez kilku osób nie wyobrażam sobie tych przygotowań i to również jest ich sukces. Oczywiście trener (od red. Mateusz Brzuchacz), który był, jest i będzie zawsze ze mną, wzajemne zaufanie, szacunek i już siódmy szczęśliwy wspólny start za nami. Każdemu życzę takiego trenera. Maciej Więcek – nasz ojciec chrzestny sportu, akcji i wielu przedsięwzięć naszego miasta, działacz stowarzyszenia Bona Fide Świebodzice, dzięki któremu mogę się rozwijać jako zawodnik, startować i reprezentować nasze miasto, ogromne wsparcie. Oczywiście dziękuję mojej całej rodzinie, za to że jest, wspiera mnie, kocha, daje mi zielone światło do przygotowań i widzę ogromną dumę w oczach moich kochanych dziewczyn, gdy wracam do domu – komentuje szczęśliwy Szymon Król, „świeżo upieczony” mistrz Polski w kulturystyce klasycznej.

Po równie fantastyczny sukces, ale w zupełnie innej dyscyplinie sportowej sięgnął świebodziczanin Kacper Stęniak. Lotto Duathlon Energy w Rumi po raz kolejny był gospodarzem Mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie sprinterskim. Zawodnicy do pokonania mieli najpierw 5 kilometrów biegu, następnie 20 kilometrów trasy kolarskiej i na koniec 2,5 kilometra biegu. Po pierwszym odcinku biegowym na trasę rowerową wyjechała grupa zawodników, w której byli między innymi Igor Siódmiak, Piotr Ławicki, Krzysztof Hadas i reprezentant GVT BMC BORNGA 3SOFT Świebodzice – Kacper Stępniak. Już na półmetku rywalizacji rowerowej w czołówce pozostało tylko trzech zawodników – Maciej Bruździak, Paweł Najmowicz i Kacper Stępniak. Do strefy zmian T2 wspomniana trójka zawodników dojechała z 43-sekundową przewagą i w zasadzie było pewne, że to właśnie oni rozstrzygną między sobą sprawę medali. Po pierwszej pętli odpadł Paweł Najmowicz, a na drugim okrążeniu świetnym finiszem popisał się reprezentant klubu ze Świebodzic – Kacper Stępniak, który ostatecznie wyprzedził Macieja Bruździaka o 5 sekund i został nowym mistrzem Polski elity.

Proszą o wsparcie szczytnej akcji

Wyjątkowa akcja, szczytny cel… Drużyna GVT BMC BORNGA 3SOFT Świebodzice nie po raz pierwszy angażuje się w wyjątkowe akcje charytatywne. Rok temu wspólnie z fundacją Fizjotriterapia. Follow Your Dreams podczas jazdy z Wrocławia do Kołobrzegu zebrali ponad 11 tysięcy złotych na remont Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu im Jana Pawła II. Tym razem zawodnicy stawiają sobie wyższy cel i zamiast 440 kilometrów w ciągu jednego dnia, chcą pokonać aż 600 km! Start nastąpi 26 maja ze Świebodzic około godziny 18:00 i jadąc cały wieczór, całą noc, cały poranek – chcą dotrzeć na Hel w późnych godzinach popołudniowych 27 maja. Oczywiście wszystko odbędzie się na rowerach! Tym razem klub ze Świebodzic chce nagłośnić prowadzoną przez siebie zbiórkę na rzecz fundacji Fizjotriterapia. Follow Your Dreams. Organizacja zajmuje się przygotowywaniem imprez sportowych dla dzieci niepełnosprawnych i ich rodziców lub opiekunów (biegi, triathlony). By ułatwić logistykę organizatorów podczas zawodów – potrzebny jest zakup busa, który pomoże w transporcie wózków biegowych, przyczepek rowerowych i pontonów na triathlon. W tym celu prowadzona jest zbiórka na portalu zrzutka.pl z którą można zapoznać się tutaj: https://zrzutka.pl/4az4vp.

/MDvR, FOTO: FB Szymon Król, UM Świebodzice/

Poprzedni artykułStrzegomski punkt szczepień powszechnych rusza w przyszłym tygodniu
Następny artykułAlbum poświęcony pamięci współzałożycielki Fundacji Krzyżowa