Strona główna 0_Slider Dzień Dziecka już jutro! Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

Dzień Dziecka już jutro! Jakie atrakcje czekają na najmłodszych?

0

Spotkanie z pociągiem inspirowanym wierszem Tuwima, pokazy mażoretek i szczudlarzy, a może gry i zabawy z animatorami? 1 czerwca do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka zapraszają Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej, Świdnica i Żarów.

Zdjęcie archiwalne

Stoi na stacji lokomotywa… Wystawa inspirowana wierszem Tuwima w Muzeum Kolejnictwa (1 czerwca)

Z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka od 1 do 6 czerwca 2021 Muzeum Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na spotkanie z zainscenizowanym pociągiem z legendarnego wiersza Juliana Tuwima “Lokomotywa”.

Wystawę zainspirowaną wierszem Juliana Tuwima “Lokomotywa” tworzy autentyczna lokomotywa parowa OKi2-27 oraz 5 krytych wagonów towarowych. Wiersz Tuwima po raz pierwszy wydany został w 1938 r., znany nie tylko w Polsce, ale także daleko poza jej granicami, wyraża zachwyt poety nad rozwojem techniki. Autor po­dzi­wia moc ma­szy­ny, któ­ra jest w sta­nie cią­gnąć tak wie­le cięż­kich wa­go­nów.

Lo­ko­mo­ty­wa przy­po­mi­na Arkę Noego, za­war­tość nie­któ­rych czę­ści po­cią­gu jest wprost ab­sur­dal­na, co ma pod­kre­ślić nie­ogra­ni­czo­ne moż­li­wo­ści tech­ni­ki. Nie ma ta­kiej rze­czy, któ­rej nie moż­na by było prze­trans­por­to­wać ko­le­ją. Oprócz pasażerów lokomotywa wiezie ładunki, wśród, których znajdują się krowy, konie, banany, fortepiany, armata, dębowe stoły i szafy, słoń, niedźwiedź, żyrafy oraz mnóstwo bagaży. Wszystkich pasażerów spotkacie w nowo utworzonej interaktywnej wystawie w wagonach towarowych oraz zabytkowym parowozie…

W uroczystej inauguracji wystawy udział weźmie ponad setka dzieci ze szkół i przedszkoli z Jaworzyny Śląskiej, które pod kierunkiem aktora Tomasza Marszałka wyrecytują wspólnie wiersz. Bez wątpienia wydarzenie to podkreśli nie tylko kolejowy rodowód miasta, ale także – w interesujący sposób – promować będzie czytelnictwo wśród najmłodszych

Dzień Dziecka na świdnickim Rynku (1 czerwca)

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na artystyczno-rekreacyjne Dzień Dziecka! W programie: szczudlarze, Mażoretki Prima, maxi gry, bańki mydlane. Początek 1 czerwca o godz. 16.00 na Rynku w Świdnicy.

Dzień Dziecka z Gminnym Centrum Kultury i Sportu w Żarowie (1 czerwca)

Potyczki sportowe, malowanki XXL, konkursy z nagrodami, ogromne bańki mydlane, gry i zabawy z animatorami. To tylko niektóre z atrakcji jakie Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie szykuje dla najmłodszych w dniu ich święta. – Już 1 czerwca w godzinach 16.30-19.00 zapraszamy Was do twórczego laboratorium zabawy przy Boisku Orlik w Żarowie. Jak zawsze nie zabraknie kolorów, muzyki, kreatywnych zadań, aktywności na świeżym powietrzu a co najważniejsze mnóstwa uśmiechów i radości – zachęcają organizatorzy.

Poprzedni artykułPozycjonowanie stron i podstawy, o których należy pamiętać
Następny artykułKompletnie pijany wsiadł za kierownicę