Strona główna 0_Slider Dronem nad Świdnicą – Osiedle Zawiszów

Dronem nad Świdnicą – Osiedle Zawiszów

0

W pierwszy majowy weekend postanowiliśmy odwiedzić świdnickie Osiedle na Zawiszowie. Tym razem spojrzeliśmy z lotu ptaka na Szkołę Podstawową nr 1, okalające ją obiekty sportowe, a także bloki przy ulicach Księcia Henryka Brodatego i Galla Anonima. 

Osiedle Zawiszów znajduje się przy drodze do Żarowa oraz po północnej stronie obwodnicy miejskiej. To jedno z najmłodszych osiedli, a zarazem najbardziej rozbudowujące się w ostatnim czasie w Świdnicy. Jego początki sięgają lat 90. poprzedniego wieku. Budowy na terenie sąsiadującym ze świdnicką obwodnicę rozpoczęto w 1986 roku.

Od tamtej pory nieprzerwanie osiedle co roku się powiększa, a kolejni deweloperzy stawiają nowe budynki. Dzięki takiemu rozwojowi możemy na Zawiszowie oglądać bloki charakterystyczne dla danych okresów w historii. Dziś zajrzeliśmy do starszej części Zawiszowa, nad ulicami Księcia Henryka Brodatego, Galla Anonima, a także terenem SP1. Zapraszamy do oglądania fotorelacji autorstwa Artura Ciachowskiego i obiecujemy, że choć jest to pierwszy to na pewno nie ostatni przelot nad osiedlem.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułSkarżą się na zatruwanie powietrza. Miasto zachęca mieszkańców do wypełniania ankiet i nie wyklucza podjęcia kroków prawnych
Następny artykułJednośladem bezpiecznie do celu. Policja apeluje do motocyklistów