Strona główna 0_Slider Dronem nad Świdnicą – Osiedle Zawiszów II

Dronem nad Świdnicą – Osiedle Zawiszów II [FOTO]

0

Przed tygodniem z ogromnym zainteresowaniem czytelnicy Swidnica24.pl obejrzeli pierwszą część zdjęć z osiedla Zawiszów. Przy pięknej pogodzie dzisiaj ponownie zajrzeliśmy w to miejsce, które z lotu ptaka robi niemałe wrażenie. Bohaterami odcinka są ulice Księżnej Jadwigi Śląskiej, Galla Anonima oraz Księcia Henryka Brodatego. 

Osiedle Zawiszów położone jest przy drodze wyjazdowej w kierunku Żarowa. To jedno z najmłodszych świdnickich osiedli. Jego początki sięgają lat 90. poprzedniego wieku. Budowy na terenie sąsiadującym ze świdnicką obwodnicę rozpoczęto w 1986 roku i trwają one właściwie do dzisiaj, bo Zawiszów jest najprężniej rozbudowującym się osiedlem w naszym mieście.

Dzisiaj ponownie trafiliśmy jednak do tej starszej części Zawiszowa i starając się dokończyć dzieła sprzed tygodnia, z lotu ptaka sfotografowaliśmy dalszą część bloków przy ulicy Księżnej Jadwigi Śląskiej oraz Księcia Henryka Brodatego. Na fotografiach znalazł się również popularny pawilon, który dzisiaj jest wykorzystywany jako sklep spożywczy, a także teren Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z sąsiednimi budynkami przedszkola i żłobka. Na zdjęciach widoczne są również fabryki Electrolux oraz Colgate-Palmolive.

/Tekst i foto: Artur Ciachowski/

Poprzedni artykułLiczba zmarłych zakażonych koronawirusem przekroczyła 70 tysięcy. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykułMieszkańcy skarżą się na fetor z biogazowni. Przedstawiciele firmy chcą rozwiązać problem