Strona główna 0_Slider Chciała sprzedać bluzę, oszust ukradł pieniądze z jej konta

Chciała sprzedać bluzę, oszust ukradł pieniądze z jej konta

1

Do świdnickiej komendy zgłosiła się kolejna osoba oszukana podczas internetowej transakcji. Na jednym z portali ogłoszeniowych 49-latka wystawiła na sprzedaż  bluzę, na którą pojawił się chętny. Jak się później okazało, był to oszust. Kobieta straciła sporą sumę pieniędzy.

W poniedziałek do komendy zgłosiła się mieszkanka powiatu świdnickiego, która poinformowała, że stała się ofiarą oszustwa. Okazało się, że kobieta zamieściła w internecie ogłoszenie o sprzedaży bluzy wartości 50 złotych. Ze sprzedającą skontaktowała się osoba chętna, by ją kupić, która zaproponowała płatność przez stronę internetową. Link do niej przesłała za pośrednictwem komunikatora. Link wydawał się na tyle wiarygodny, że sprzedająca zdecydowała się go otworzyć. By otrzymać pieniądze, kobieta wpisała dane swojej karty płatniczej, a w celu rzekomej dokładnej weryfikacji także trzycyfrowy numer karty. To niestety spowodowało, że przestępcy uzyskali dostęp do jej pieniędzy. Gdy już po całej transakcji 49-latka zalogowała się na swoje konto, okazało się, że ktoś wykonał przelew na kwotę 1400 złotych – opisuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Świdniccy policjanci apelują o rozwagę w trakcie operacji bankowych. – Przypominamy, by nie podawać danych dostępowych do swoich kont czy kart. W przypadku oczekiwania na przelew nie są potrzebne informacje dotyczące pinu czy kodu, znajdującego się na odwrocie karty. Pamiętajmy, że poświęcenie kilku chwil na zweryfikowanie, jaką transakcję mamy zaakceptować może uratować nas przed utratą pieniędzy – dodaje rzeczniczka świdnickiej komendy.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułCzyje zguby? [Aktualizacja]
Następny artykułZagrają dla Oliwii i Leny!