Strona główna Wydarzenia Świebodzice Zgłosili swoje pomysły na odmianę Świebodzic. Wkrótce głosowanie na projekty do budżetu...

Zgłosili swoje pomysły na odmianę Świebodzic. Wkrótce głosowanie na projekty do budżetu obywatelskiego

1

Budowa zjeżdżalni wodnej na basenie odkrytym, zadaszenie trybuny na stadionie piłkarskim, stworzenie placu zabaw dla psów, czy też budowa pomnika Gustava Beckera – to niektóre z projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego Gminy Świebodzice. O tym, które pomysły doczekają się realizacji rozstrzygnie głosowanie.

Od 24 marca do 7 kwietnia 2021 roku mieszkańcy Świebodzic mogli zgłaszać swoje propozycje do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego. W sumie zgłoszono 13 projektów. O tym, który z nich doczeka się realizacji, świebodziczanie zadecydują w głosowaniu, które odbędzie się 23 kwietnia 2021 roku w godz. 10.00-18.00 oraz 24 kwietnia 2021 roku w godz. 10.00-15.00 w budynku Urzędu Miejskiego w Świebodzicach przy ulicy Żeromskiego 27.

Z uwagi na wprowadzenie obostrzeń, które trwają od 27 marca 2021 roku do 18 kwietnia 2021 roku, na obecną chwilę, informujemy, iż termin głosowania może ulec zmianie. Uprawnionym do głosowania jest każdy mieszkaniec Świebodzic, który w chwili głosowania ukończył 16 lat. W przypadku osoby małoletniej (od 16 do 18 roku życia) potrzebne będzie oświadczenie rodzica lub opiekuna prawnego. Każdy mieszkaniec ma jeden głos, który może oddać na jeden projekt. Karta do głosowania będzie wydawana po okazaniu dokumentu ze zdjęciem (np. dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, legitymacja studencka, legitymacja szkolna) – wyjaśniają świebodziccy urzędnicy.

Po zakończeniu głosowania, zwycięskie pomysły zostaną poddane weryfikacji, a 30 kwietnia 2021 roku przedstawiona zostanie lista projektów wybranych do realizacji.

Lista zgłoszonych projektów:

L.P

Nazwa

Krótki opis

Wnioskodawca

Szacunkowy koszt

 

1.

Modernizacja placu zabaw dla dzieci usytuowanego na ulicy Zamkowej
Zastąpienie piasku nawierzchnią kolorową z elementami przestrzennymi, trójwymiarowymi- gumowe, barwne zwierzaki, półkule sensoryczne, grzybki, kostki itp. Projekt społeczny.
Aneta Dobosz
80 000,00
2.
Budowa oświetlenia ulicznego na odcinku ulicy Olszańskiej
Montaż 8 latarni na ul. Olszańskiej na odcinku 190 m.
Agnieszka Wójcik
72 000,00
3.
Budowa pomnika Gustava Beckera w Świebodzicach
Proponowane miejsce to północnowschodnia część płyty placu Rynku u wylotu ul. Żeromskiego. Nieopodal G. Becker otworzył swój pierwszy warsztat zegarmistrzowski.
Janusz Kujat
250 000,00
4.
Zakup urządzenia do kompresji klatki piersiowej dla Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Świebodzicach oraz szkolenie z obsługi dla Strażaków
Zakup urządzenia do kompresji klatki piersiowej oraz przeszkolenie strażaków z jego użytkowania.
Projekt społeczny, zakładający zakup dla służb urządzenia ratowniczego.
Konrad Hołojda
120 000,00
5.
Budowa placu zabaw dla psów w Świebodzicach przy ul. Sportowej
Budowa placu zabaw dla psów przy ul. Sportowej. Działka 722, część działki 723 w Śródmieściu 3 około 0,3 ha. Pozostała część działki 723 przeznaczona byłaby na parking dla samochodów osób korzystających z placu.
Marek Gąsior
250 000,00
6.
Zadaszenie trybuny na stadionie piłkarskim w Świebodzicach ul. Sportowa 15
Budowa zadaszenia trybuny: zadaszenie stalowe trybuny, ocynkowane ogniwo; zadaszenie dostosowane do przewyższenia terenu; wylanie szklanek betonowych.
Euzebiusz Wojdat
130  000,00
7.
Bezpieczne urządzenia na placu zabaw w Parku Miejskim
Wymiana starych, drewnianych urządzeń do zabaw na nowe, bezpieczne i certyfikowane.
Antonina Nowacka
241 628,58
8.
Drukarki 3D w Świebodzickich Szkołach
Zadanie będzie polegać na promocji
i popularyzacji nowych technologii, wspieraniu innowacji technologicznych, możliwości przygotowania pomocy naukowych oraz wdrażaniu „technologii jutra”. Konieczny do realizacji projektu jest zakup dla każdej ze szkół:
2 drukarek 3D, 6 długopisów 3D, materiałów eksploatacyjnych, szkolenie.
Sebastian Kościelniak
150 000,00
9.
Darmowy prąd czyli fotowoltaika dla Szkoły Integracyjnej
Zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej na dachu Szkoły Podstawowej Integracyjnej im. H. Sienkiewicza w Świebodzicach.
Sebastian Kościelniak
160 000,00
10.
Budowa boisk do siatkówki plażowej przy Wodnym Centrum Rekreacji
Dwa boiska pełnowymiarowe do siatkówki plażowej wraz z odwodnieniem.
Łukasz Cisoń
250 000,00
11. Zjeżdżalnia wodna na basenie letnim przy ul. Rekreacyjnej Zakup i montaż zjeżdżalni wodnej na basenie odkrytym na ul. Rekreacyjnej w Świebodzicach. Łukasz Cisoń 250 000,00
 12. Telefon w dłoń. Gry miejskie jako metoda edukacji seniorów z zakresu nowych technologii. Głównym celem cyklu warsztatów Telefon w dłoń jest uzupełnienie braków umiejętności z zakresu nowych technologii u osób starszych oraz przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu ze względu na te braki. Katarzyna Łoboza 9 000,00
 13.  Zielone Świebodzice Zasadzenie drzew w pasach zieleni wzdłuż ulic miasta Świebodzice w celu przeciwdziałania skutkom zanieczyszczenia powietrza oraz zmniejszenia odczuwalnej temperatury w gorące dni, a także poprawa stanu środowiska.  Jan Klepiec 70 000,00

/UM Świebodzice, opr. mn/

Poprzedni artykułNa kolanach wygrzebuje wyrzucone butelki. Waldemar Woźniak nieustannie sprząta po brudasach [FOTO]
Następny artykułZrewanżować się Zagłębiu za dotkliwą porażkę! [RELACJA LIVE]