Strona główna 0_Slider Z Zagłębiem Lubin o kolejne ligowe punkty!

Z Zagłębiem Lubin o kolejne ligowe punkty! [RELACJA LIVE]

0

W rywalizacji zespołów Polonii Stali i rezerw ekstraklasowego Zagłębia na jesień zdecydowanie lepsi byli goście z Lubina. W ostatnim czasie jednak świdniczanie poprawili swoją grę, a w zeszłym tygodniu byli bliscy nawet remisu z wiceliderem ligi. Początek spotkania o godzinie 16:00.

Biało-zieloni wystąpią w składzie: Kot – Kozachenko, Kasprzak, Salamon, Sowa, Diduszko, Szuba, Borowy, Szydziak, P. Paszkowski, Krakowski. Na ławce usiądą: Szawaryn, Tragarz, B. Paszkowski, Filipczak, Ciupka, Osiadły i Sztylka.

Skład Zagłębia II Lubin prezentuje się następująco: Bielikow – Kłudka, Warpas, Posmyk, Sobczak, Galas, Bednarczyk, Kizyma, Adamski, Dudziński, Kusztal. W obwodzie pozostali: Weirauch, Rogalski, Hanc, Zając, Pieńko, Laskowski, Chmarek.

Pierwszy gwizdek o godzinie 16:00. Spotkanie poprowadzi trójka sędziowska: jako arbiter główny – Mateusz Maj (KS Wrocław), na linii asystować będą Marcin Tomalski (KS Wrocław) i Jakub Szkutnik (KS Wrocław).

RELACJA VIDEO LIVE Z MECZU DOSTĘPNA TUTAJ

1′ – rozpoczynamy mecz

2′ – z boku boiska wrzucał piłkę Paszkowski, ale jego dośrodkowanie było zbyt mocne i nie dotarło do żadnego z partnerów

3′ – nieudana próba długiego, prostopadłego podania w wykonaniu Szuby. Grę z autu wznowią rywale

5′ – rzut wolny dla biało-zielonych

6′ – próba uderzenia z dystansu Kizymy, piłkę odbija jeden z defensorów świdnickiego zespołu

6′ – doskonała okazja dla gości. Piłkarz Zagłębia jednak w sytuacji sam na sam nie trafił w bramkę ochranianej przez Kota

8′ – próba dośrodkowania z bocznego sektora Zagłębia, piłka trafia jednak pod nogi jednego z obrońców Polonii Stali

9′ – niecelne uderzenie gości, bez zagrożenia dla bramki Kota

11′ – długim zagraniem Szydziaka starał się uruchomić Sowa, ale zabrakło w tym podaniu nieco dokładności

12′ – z linii pola karnego uderzył Szydziak, ale bez większych problemów z tym uderzeniem poradził sobie bramkarz Zagłębia – Bielikow

14′ – niestety tracimy gola. Wynik meczu otworzył Adamski, który dopadł do piłki odbitej przez naszego obrońcę i pewnym strzałem, z wnętrza pola karnego, pokonał Kota

16′ – jeszcze nie zdążyliśmy się otrząsnąć po stracie pierwszego gola, a jest już 0:2. Pięknym uderzeniem popisał się Kusztal, który z okolic 18. metra uderzył bezbłędnie, tym samym podwyższając wynik tego spotkania

17′ – to mogło być trafienie kontaktowe. Po dośrodkowaniu do piłki najwyżej wyskoczył Paszkowski, ale mimo zamieszanie, ostatecznie futbolówkę wyłapał Bielików

19′ – faul i żółta kartka dla Krakowskiego. Grę z własnej połowy rozpoczną goście

21′ – dobre uderzenie Kozachenki, ale ponownie lepszy okazał się Bielikow

23′ – czerwona kartka dla Krakowskiego. Tym bardziej boli fakt, że nasz napastnik dwukrotnie faulował na połowie rywala

25′ – mimo osłabienia i niekorzystnego wyniku świdniczanie walczą. Dobre dośrodkowanie głową wykończył Sowa i mamy gola kontaktowego. MKS Polonia Stal Świdnica 1:2 Zagłębie II Lubin.

27′ – świdniczanie rozjuszeni stratą zawodnika ruszyli do ataku. Tym razem dobre dośrodkowanie kończył Borowy, ale zabrakło skuteczności

30′ – niecelne dośrodkowanie lubinian, piłkę przejmują biało-zieloni

32′ – umiejętne zagranie Borowego, mamy faul na połowie boiska

34′ – trwa wymiana ciosów. Piłka co chwilę zmienia właściciela, a gra w dużej mierze toczy się w środku pola

36′ – kolejne dośrodkowaniu Zagłębie, ale nie przyniosło ono zagrożenie naszej bramce. Skutecznie w obronie interweniował Salamon

38′ – rzut wolny z okolic koła środkowego dla Zagłębia

39′ – z minuty na minutę świdniczanie grają coraz pewniej. Nasi piłkarze częściej utrzymują się przy piłce i kreują kolejne sytuacje bramkowe. Tym bardziej szkoda, że musimy mierzyć się z Zagłębiem w „dziesiątkę”.

40′ – boisko z kontuzją opuszcza Diduszko. Nie układa się ten mecz naszemu zespołowi, najpierw strata Krakowskiego, a teraz wymuszona zmiana. Na murawie w miejsce naszego pomocnika pojawił się Ciupka

41′ – rzut wolny dla świdniczan na połowie rywala, bez zagrożenia

43′ – złe wyjścia Kota z bramki. Na nasze szczęście piłkarz Zagłębia nie zdołał wykorzystać tego błędu i będzie tylko rzut rożny

44′ – seria dośrodkowań gości, ale żadne z zagrań nie było dokładne i bez większych problemów radzili sobie z nimi nasi defensorzy

46′ – dobre zgranie Borowego w pole karne, ale niecelnie starał się je finalizować Ciupka. Nasz napastnik uderzył półwolejem ponad bramką gości

koniec pierwszej połowy. MKS Polonia Stal Świdnica 1:2 Zagłębie II Lubin.

46′ – rozpoczynamy drugą część gry

46′ – dośrodkowanie w pole karne naszego zespołu, na raty, ale ostatecznie piłkę łapie Kot

47′ – strzał zza pola karnego gości. Piłka minęła światło bramki, grę rozpocznie Kot

48′ – spalony Adamskiego, mimo to napastnik gości i tak nie zdołał umieścić piłki w siatce

49′ – rzut wolny dla biało-zielonych

50′ – dośrodkowanie z bocznego sektora gości, piłkę została wybita poza linię końcową

51′ – rzut rożny Zagłębia, bez zagrożenia dla bramki Kota

52′ – wymiana długich i niecelnych podań po obu stronach, grę wznowi Bielikow

53′ – niecelne uderzenie z dystansu Kusztala

55′ – obydwa zespoły nie szarżują tempa w drugiej połowie. Mimo to nadal widać przewagę gości, którzy zdecydowanie dłużej utrzymują się przy piłce

57′ – piękna dwójkowa akcja świdnickiego zespołu!!! Szydziak do Ciupki, Ciupka do Szydziaka i ten pewnym strzałem z wnętrza pola karnego pokonuje Bielika! MKS Polonia Stal Świdnica 2:2 Zagłębie II Lubin

60′ – podwójna zmiana w świdnickim zespole, Boisko opuszcza Szuba i P. Paszkowski, a na murawie meldują się Sztylka i Tragarz

61′ – dobre dośrodkowanie biało-zielonych, ale tym razem górą defensywa gości

62′ – zmiany w Zagłębiu, zeszli Kusztal i Bednarczuk, a pojawili się Hanc i Pieńko

64′ – dobra akcja Tragarza, który ostatecznie jest faulowany zaraz przed polem karnym rywala

65′ – stały fragment z linii pola karnego wykorzystał Kozachenko, po którego strzale piłka znacznie minęła światło bramki

66′ – dobre dośrodkowanie gości. Najwyżej w naszym polu karnym wyskoczył Adamski, ale uderzył on wprost w dobrze ustawionego Kota

69′ – kolejne długie, prostopadłe podanie piłkarzy Zagłębia, z którym dobrze radzi sobie blok defensywny Polonii Stali

69′ – rzut rożny dla gości, bez zagrożenia

70′ – uderzenie z okolic 35. metra gości, piłka poszybowała wysoko ponad poprzeczką bramki Kota

71′ – mamy 3:2!!!! Doskonały przechwyt Sztylki, który dograł do Kasprzaka, a ten niczym rasowy pomocnik, spokojnie przyjął piłkę w polu karnym, poczekał i dograł do nabiegającego Sowy! MKS Polonia Stal Świdnica 3:2 Zagłębie II Lubin!

73′ – kolejna dobra sytuacja dla naszego zespołu, ale mamy jeszcze rzut wolny

74′ – doskonałe dośrodkowanie Sztylki z rzutu rożnego i mamy 4:2!!! Do dogranej w pole karne piłki wyskoczył Salamon i pewnie głową skierował on ją do bramki!

76′ – ależ gramy! Mamy sytuację za sytuacją, doskonała gra świdnickiego zespołu!

79′ – dobra akcja gości, z boku boiska dogrywał Pieńko, ale dobrze piłkę wybił Kasprzak

80′ – kolejny atak Zagłębia, które za wszelką cenę stara się zagrozić naszej bramce

83′ – biało-zieloni cofnęli się na własną połowę i cierpliwie czekają na ataki rywala, który póki co nie jest w stanie przedrzeć się przez dobrze ustawioną defensywę naszego zespołu

84′ – dobry kontratak Polonii Stali w wykonaniu duetu Tragarz-Ciupka. Ostatecznie nasz napastnik oddał strzał, ale był on bardzo niecelny

85′ – żółta kartka dla piłkarza z Lubina za faul na Borowym, który rozpoczynał kolejną kontrę naszego zespołu

87′ – mamy kolejny rzut wolny na połowie rywala

88′ – dobre zagranie do Ciupki, ale ten nie radzi sobie z obrońcą Zagłębie i ostatecznie to on fauluje przeciwnika pod jego polem karnym

89′ – dobre wybicia Kota, który w tym meczu bardzo dobrze obsługuje kolegów długimi podaniami

90′ – zmiana, schodzi Szydziak, wchodzi B. Paszkowski

91′ – rzut różny dla Zagłębia, bez zagrożenia, pewnie piłkę łapie Kot

92′ – rzut wolny na połowie gry przeciwnika dla biało-zielonych

93′ – nie tylko dobrze gramy w defensywie pod własną bramką, ale równie dobrze radzimy sobie w odbiorze na połowie przeciwnika

koniec meczu!!! Wygrywamy 4:2 z Zagłębiem II Lubin!

Poprzedni artykułWojewoda po raz kolejny zwiększa liczbę łóżek covidowych w świdnickim szpitalu