Strona główna 0_Slider Wraca ruch na remontowaną Kraszowicką. Jest już termin

Wraca ruch na remontowaną Kraszowicką. Jest już termin

0

Dobiega końca przebudowa ulicy Kraszowickiej w Świdnicy na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bystrzycką do ulicy Działkowej. Jest już znany termin przywrócenia ruchu samochodowego i komunikacji autobusowej.

Przebudowa ulicy Kraszowickiej została podzielona na cztery etapy. W 2018 roku zakończono remont odcinka od skrzyżowania z ulicą Chłopską do skrzyżowania z ulicą Przyjaźni (etap II). W styczniu 2020 roku ruszyły prace na fragmencie od ulicy Przyjaźni do ulicy Torowej (etap III), natomiast w sierpniu 2020 roku – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bystrzycką do ulicy Działkowej (etap I).

Realizację prac w ramach etapu III i I powierzono wyłonionej w przetargu firmie HYPMAR, która zaoferowała wykonanie przebudowy za blisko 6 mln 484 tys. złotych. Inwestycja uzyskała dofinansowanie w ramach Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 50% kosztów. W ramach drogowej inwestycji przewidziano nie tylko wymianę konstrukcji jezdni i chodników, ale także wybudowanie trasy pieszo-rowerowej, wykonanie nowej kanalizacji deszczowej oraz przebudowę oświetlenia drogowego.

W piątek, 23 kwietnia przywrócony zostanie ruch na ulicy Kraszowickiej na odcinku od ulicy Działkowej do ulicy Bystrzyckiej. Autobusy miejskie wrócą na ulicę Kraszowicką od soboty, 24 kwietnia. Tym samym obsługiwane będą przystanki na ul. Przyjaźni, ul. Kraszowicka /biblioteka, ul. Kraszowicka/ Działkowa, ul. Bystrzycka/przejazd kolejowy – informuje Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka UM w Świdnicy.

/red./

Poprzedni artykułOdrestaurowany dworzec znów na celowniku wandala
Następny artykułSpacer z gratem pod biało-czerwoną