Strona główna 112 W Europejskim Dniu Kontroli Prędkości posypały się mandaty

W Europejskim Dniu Kontroli Prędkości posypały się mandaty

1

Policjanci pod lupę wzięli dzisiaj prędkość, z jaką poruszają się kierowcy po drogach powiatu świdnickiego. Okazją jest Europejski Dzień Kontroli Prędkości.

 Należy pamiętać i każdorazowo podkreślać, że przykłady nieodpowiedzialnych zachowań czy też łamania przepisów ruchu drogowego są autorstwem zdecydowanej mniejszości kierowców – mówi zastępca naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy st. asp. Szymon Szczepaniak.

Kontrole drogowe, które w dniu Europejskiego Dnia Kontroli Prędkości prowadzą funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Świdnicy to m.in. efekt zgłoszeń naniesionych przez mieszkańców gminy Świdnica na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, a także licznych apeli o przestrzeganie dozwolonych prędkości w terenie zabudowanym, tak aby inni użytkownicy dróg mogli bezpiecznie przejść przez jezdnie. W ramach weryfikacji zgłoszeń funkcjonariusze regularnie monitorują prędkość w miejscach wskazanych przez mieszkańców, jako narażone na częste łamanie prawa i niebezpieczną jazdę.

Mimo próśb do kierowców o zachowanie zdrowego rozsądku i jazdę z dozwoloną prędkością, nadal zdarzają się kierujący, którzy w rażący sposób łamią przepisy ruchu drogowego. W połowie dnia efekt to 14 wykroczeń, 2 zatrzymane dowody rejestracyjne, 1 nietrzeźwy kierujący.

/Informacja i zdjęcia UG Świdnica, opr. red./

Poprzedni artykułDwa zgony w wynajmowanych mieszkaniach
Następny artykułSlalomem między dziurami. Mieszkańcy wskazują kolejne ulice wymagające łatania [FOTO]