Strona główna Sport Piłka ręczna W czwartek arcyważne starcie z Dziewiątką

W czwartek arcyważne starcie z Dziewiątką

0

Do zakończenia sezonu pozostały już tylko trzy mecze. Prawdopodobnie najtrudniejszym będzie ten najbliższy. Nietypowo, bo już w czwartek, 22 kwietnia o godzinie 19.30 piłkarze ręczni ŚKPR-u Świdnica podejmą Dziewiątkę Legnica. Zwycięzca tej batalii bardzo przybliży się do zajęcia trzeciego miejsca. Tradycyjnie gospodarze mecz pokażą w Internecie na klubowym fanpejdżu ŚKPR-u na facebooku.

Dziewiątka bardzo dobrze spisuje się w bieżących rozgrywkach, regularnie punktuje pewnie ogrywając niżej notowanych rywali, a także potrafiąc napsuć sporo krwi tym wyżej rozstawionym przeciwnikom. Między innymi potrafiła zremisować już w tym sezonie z Zewem Świebodzin. Także w pierwszym meczu z Szarymi Wilkami legniczanie wysoko zawiesili poprzeczkę. ŚKPR po zaciętym pojedynku wygrał w hali Dziewiątki 32:30 (14:12). Jak będzie w rewanżu przekonamy się już wkrótce.

Najlepszym strzelcem zespołu z Legnicy jest skrzydłowy Wojciech Szyba (117 goli/20 meczów). Dziewiątka zalicza średnio 28 trafień na mecz, natomiast traci 24. Najlepszym strzelcem ŚKPR-u pozostaje Paweł Starosta (115 goli/21 meczów). Szare Wilki rzucają średnio 32 bramki w meczu, a tracą 28.

Transmisja na żywo odbędzie się na klubowym fanpejdżu ŚKPR-u na facebooku. Początek około godziny 19.20.

24. kolejka (22–25.04)
ŚKPR Świdnica – EUCO UKS Dziewiątka Legnica (czwartek, 19.30)
Tęcza Kościan – Spartakus Buk
SPR Oleśnica – Polonia Środa Wlkp.
Sparta Oborniki Wlkp. – Orlik Brzeg
Trójka Nowa Sól – Żagiew Dzierżoniów
OSiR Komprachcice – Zew Świebodzin
Wolsztyniak – pauza

Mecz zaległy:
OSiR Komprachcice – Sparta Oborniki Wlkp. 27-28 (12:11)

/ŚKPR/

Poprzedni artykułWody Polskie nie przyjęły proponowanych przez świdnickie wodociągi nowych stawek za wodę i ścieki
Następny artykułObostrzenia w urzędzie tylko dla klientów?