Strona główna Artykuł sponsorowany Usługi CNC – na czym to polega?

Usługi CNC – na czym to polega?

0
Zastanawiasz się nad zleceniem usługi Cnc? Co może ona obejmować? Na czym polega ten złożony proces? Koniecznie przeczytaj artykuł.

Skrawanie, toczenie i szlifowanie CNC polega na obróbce metali, dzięki której powstają precyzyjnie wykonane kształty. Nawet ogromna ilość wykonywanych produktów nie wpływa na ich rozmiar czy grubość. Każdy element jest identyczny dzięki zastosowaniu wysokiej jakości materiału oraz zaawansowanej technologii. Usługi CNC to obróbka bazująca na wykorzystaniu komputerowo sterowanych urządzeniach numerycznych. Cały proces rozpoczyna się od przygotowania projektu zgodnego z oczekiwaniami klienta. Następnie wykorzystując program komputerowy i odpowiednie narzędzia tworzy się produkt na wzór. Po zaakceptowaniu i pewności, że jest w stu procentach zgodny z projektem przechodzi się do produkcji. Co ważne skrawaniem można nie tylko uzyskać konkretny kształt, ale również wygładzić krawędzie, co wpływa na wygląd produktu.

Możliwości obróbki metali CNC

a) toczenie

Proces ten jest przeprowadzany na tokarkach poprzez połączenie działania ruchu obrotowego i liniowego. Ruch obrotowy dotyczy obrabianego materiału. Natomiast ruch liniowy narzędzia, które działa na materiał. W tym przypadku jest to nóż tokarski. Toczenie CNC pozwala na skrawanie skomplikowanych kształtów, nawet tak małych, że nieprzekraczających kilka milimetrów.

b) frezowanie

Ten proces jest przeprowadzany na frezarkach poprzez połączenie ruchu obrotowego i posuwowego . Ruch posuwowy dotyczy obrabianego materiału, a obrabiarka zapewnia ruch obrotowy. Frezowanie nie dotyczy tylko metalu, ale też drewna i tworzyw sztucznych.

c) szlifowanie

Inaczej obróbka ścierna za pomocą taśmy ściernej, osełki lub ściernicy. Proces ten dotyczy obróbki materiałów stalowych i polega na częściowym usuwaniu, niewielkich części obrabianego produktu odpowiednimi narzędziami skrawającymi.

d) cięcie laserowe CNC

Za pomocą cięcia laserowego możemy z niezwykłą dbałością o szczegóły, wyciąć dowolne kształty o idealnie gładkich i równych krawędziach.

e) gięcie blach metodą CNC

Proces ten polega na zmianie krzywizny obrabianego materiału. Dzięki zastosowaniu prasy krawędziowej CNC krzywizna jest zmieniana na stałe. W tym procesie również można uzyskać dowolną ilość materiału, a wszystko dzięki odpowiedniemu programowi komputerowemu.

Dla kogo usługi CNC?
W materiały powstałe w wyniku obróbki CNC zaopatrują się firmy o różnym profilu. Nie tylko branża maszynowa, która wręcz wymaga precyzyjnych części na każdym kroku. Wiele osób może być zdziwionych, że materiały uzyskane dzięki usługom CNC znajdziemy nawet w przedmiotach gospodarstwa domowego. Jeśli mowa o maszynach wymienić należy również branżę motoryzacyjną, lotniczą i wojskową. Ogromne zapotrzebowanie generuje również branża medyczna i budowlana.

Usługi CNC są obecnie wręcz niezbędne przy tak szybkim rozwoju technologicznym. Urządzenia CNC sterowane przez komputer gwarantują niezwykłą precyzję cięcia i powtarzalność w przypadku zapotrzebowania na większą ilość elementów. Zawsze uzyskuje się sto procent materiałów o jednakowym kształcie.

Zdjęcia oraz treści dostarczone przez firmę Kelmet, usługi CNC https://kelmet.pl/uslugi-cnc .

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMieszkańcy wypatrują końca prac na Kraszowickiej. Na remont wciąż czeka ostatni odcinek ulicy [FOTO]
Następny artykułBocian z logotypu wrócił do domu