Strona główna 0_Slider Świdnickie ulice dziurami usłane. Kierowcy wyczekują rozpoczęcia prac remontowych

Świdnickie ulice dziurami usłane. Kierowcy wyczekują rozpoczęcia prac remontowych

4

O likwidację najbardziej uciążliwych ulicznych nierówności apelują świdniccy kierowcy, wyliczający szereg dróg, których stan pogorszył się po okresie zimowym. Wiadomo już, że część ulic wskazywanych przez zmotoryzowanych doczeka się kompleksowego remontu. W przypadku pozostałych poprawę sytuacji mogą przynieść remonty cząstkowe.

ul. Muzealna

W gronie świdnickich ulic, na stan których kierowcy narzekają szczególne, znalazły się m.in. Polna Droga, Wrocławska, Muzealna, czy też fragment Sikorskiego. Nawierzchnie niektórych z nich faktycznie przypominają szwajcarski ser, przez co stały się niebezpiecznym torem przeszkód.

W planach świdnickiego magistratu jest przeprowadzenie kilku kapitalnych remontów. Już od połowy marca trwają prace na ulicy Wrocławskiej, które mają związek z prowadzonym przez Świdnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji remontem sieci wodociągowej. Docelowo przebudową objęty zostanie ponad 600-metrowy odcinek Wrocławskiej, od skrzyżowania z ulicą Wodną do okolic skrzyżowania z ulicą Łączną. W ramach prac drogowych przewidziano m.in. wymianę nawierzchni ulicy Wrocławskiej, remont wjazdów na posesje, wykonanie prac związanych z odwodnieniem regularnie zalewanego chodnika po stronie numerów parzystych ulicy Wrocławskiej – na odcinku od Wodnej do Rzeźniczej. Zakończenie prac drogowych planowane jest na 30 listopada 2021 roku.

W maju mają ruszyć prace związane z przebudową pierwszego, 400-metrowego fragmentu al. Niepodległości, na odcinku od pl. Wolności do skrzyżowania z ulicą 8 Maja. Za kwotę ponad 5 mln 800 tys. złotych prace realizować będzie spółka Polskie Surowce Skalne, znana z wcześniejszych robót na ulicach Siostrzanej i Franciszkańskiej. Roboty mają potrwać do 31 maja 2022 roku.

W latach 2021-2022 ma zostać przeprowadzona przebudowa ulicy Polna Droga. W ramach wartej 10 mln złotych inwestycji przewidziano nie tylko wymianę nawierzchni jezdni, ale również przebudowę ścieżki pieszo-rowerowej, rozbudowę parkingu przy bosmanacie oraz budowę parkingu przy skateparku. Na remont w dalszym ciągu czeka również fragment ulicy Sikorskiego – od Langiewicza do skrzyżowania z ulicą Strzegomską i wjazdu do centrum handlowego. Koszt tego zadania szacowany jest na 3 mln 754 tys. złotych, a o pozyskanie środków na ten cel wnioskowano do Funduszu Dróg Samorządowych.

W przypadku pozostałych ulic znajdujących się w zarządzie miasta jedynym rozwiązaniem pozostaje przeprowadzenie remontów cząstkowych, które w ramach trzyletniej umowy wykonuje Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów. Z pytaniem o remontowe plany na ten rok zwróciliśmy się do świdnickiego magistratu.

Które ze świdnickich ulic wymagają pilnego łatania? Sugestie, które przekażemy do Urzędu Miejskiego w Świdnicy, można przesyłać na adres [email protected].

/mn/

Poprzedni artykułW Żarowie zakładają łąki kwietne
Następny artykułCiężarówka stanęła w poprzek drogi