Miasto żyje, zmienia się, czasem aż nie do poznania! Często jednak wydaje się, jakby czas stanął w miejscu. Zapraszamy do oglądania metamorfozy, jaką przeszła Świdnica. W tym odcinku ul. Teatralna.
W każdy weekend publikujemy nowe zdjęcie, które można przez tydzień oglądać na stronie głównej Swidnica24.pl. Suwak (znajduje się połowie zdjęcia, porusza się w prawo i lewo) pozwoli Państwu przenosić się z przeszłości do współczesności.


Zdjęcie archiwalne pochodzi z portalu Świdnica Moje Miasto.
Fot. i kolekcja: Borys Urbański.
Ulica Teatralna – ok. 1999 r.
Widok od strony zaplecza ulicy Kazimierza Pułaskiego. Po lewej stronie blok – Teatralna 14-16 z 1973 roku. W środku jedyna pozostała po wyburzeniach lat powojennych kamienica północnej pierzei ulicy – nr 25 (wyremontowana w 2020 roku). Po prawej fragment dawnego budynku koszarowego artylerii nr 32-38 częściowo przebudowany w latach 60.
Zdjęcie współczesne Artur Ciachowski
Montaż Tomasz Kownacki

![Widowiskowe szkolenie świdnickich strażaków. Doskonalili działania w terenach trudno dostępnych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/cwiczenia-grupy-wysokosciowej-KP-PSP-Swidnica-fot.-KP-PSP-Swidnica-mix-238x178.jpg)

![Widowiskowe szkolenie świdnickich strażaków. Doskonalili działania w terenach trudno dostępnych [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/cwiczenia-grupy-wysokosciowej-KP-PSP-Swidnica-fot.-KP-PSP-Swidnica-mix-100x75.jpg)
![Zderzenie osobówki i dostawczaka na trasie Olszany-Świebodzice [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/Olszany-zderzenie-2026.01.29-mix-100x75.jpg)



![Cztery osobowości jazzu i jeden koncert. W Świdnicy zagra European Jazz Collective [KONKURS]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
![Lokalna historia i ciekawostki w najnowszym 52. „Roczniku Świdnickim” [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/52-Rocznik-Swidnicki-2026.01.13-1-100x75.jpg)