Strona główna Sport Inne Rozpoczynają walkę o medale mistrzostw Polski

Rozpoczynają walkę o medale mistrzostw Polski

0

W poniedziałek, 26 kwietnia w hali curlingowej “Curling Łódź” rozpoczną się zmagania w ramach mistrzostw Polski w curlingu. Dolnośląski Klub Curlingowy “Dzik” Świdnica będzie reprezentowany przez trzy drużyny – dwie w kategorii mężczyzn oraz jedną w kategorii kobiet.

Świdnica jest jedynym miejscem na Dolnym Śląsku, gdzie można spróbować tej zimowej dyscypliny olimpijskiej. W Polsce warunki do uprawiania curlingu są skromne. Istnieje tylko jedna profesjonalna 4-torowa hala w Łodzi. Dedykowane sezonowe tory do curlingu są w Gdańsku oraz w Pawłowicach na Śląsku. Dolnośląski Klub Curlingowy “Dzik” Świdnica został założony w marcu 2020 roku, z inicjatywy Bartosza Łobazy, reprezentanta Polski, który od listopada 2019 prowadzi treningi curlingu w Świdnicy.

– Curling w Świdnicy trafił na bardzo podatny grunt i wiele osób mocno zaangażowało się w działalność na rzecz nowopowstałego klubu. Bez ich zaangażowania nie udałoby się to wszystko. Mam nadzieję, że następny sezon będzie już rozegrany w normalnym trybie i będziemy mogli zachęcić wiele nowych osób do rozpoczęcia przygody z curlingiem. Udało się wystawić 3 drużyny w mistrzostwach Polski seniorów oraz zgłosiliśmy po jednej drużynie do MP juniorów oraz MP juniorów młodszych, jednak ze względu na pandemię i matury są one przesunięte. Teraz zachęcam do trzymania kciuków i śledzenia poczynań “Dzików” na mistrzostwach – relacjonuje Bartosz Łobaza, prezes DKC “Dzik” Świdnica.

Dolnośląski Klub Curlingowy “Dzik” Świdnica w kategorii mężczyzn będą reprezentować dwie drużyny. “Ekipa Kłusownika” ze skipem Bartoszem Pietrzakiem zagra w składzie Patryk Dżoń, Mateusz Pitiło i Łukasz Tomaszek. Bartosz Pietrzak jest już medalistą mistrzostw Polski juniorów z 2005 roku. W drugiej drużynie, “Senior +” pod wodzą jednego z ojców założycieli polskiego curlingu Pawła Kubika, wystąpią jeszcze Piotr Kuszka, Robert Staroń oraz Jakub Dąbrowski, wypożyczony z Poznańskiego Klubu Curlingowego. Panowie rozpoczynają rozgrywki w poniedziałek, a finał ma zostać rozegrany w piątek. Rozgrywki podzielone są na dwie fazy grupowe oraz finały. Do MP zgłosiło się 16 drużyn męskich

W środę rywalizację grupową rozpoczną kobiety. “Dzikie Wiedźmy” skipowane przez Mariettę Dąbrowską stawią czoła pięciu innym zespołom. W składzie drużyny ze Świdnicy zagrają Agata Pietrzak, Małgorzata Rudownik oraz Katarzyna Żądło. Na MP rozgrywanych w Łodzi DKC “Dzik” Świdnica będzie miał jeszcze jednego reprezentanta. Prezes Bartosz Łobaza na co dzień grający w barwach Sopot Curling Club Wa ku’ta Team Stych wraz z drużyną jest jednym z faworytów do zdobycia tytułu. Wyniki mistrzostw Polski w curlingu będzie można śledzić na stronie https://curlingevent.pl/ oraz profilach fb https://www.facebook.com/dolnoslaski.curling/, https://www.facebook.com/teamstych/

/Dzik/