Strona główna Wydarzenia Świdnica Remontowany odcinek Kraszowickiej zostanie otwarty wcześniej

Remontowany odcinek Kraszowickiej zostanie otwarty wcześniej [FOTO]

0

Jest szansa, że jeszcze w kwietniu zakończone zostaną prace związane z przebudową ulicy Kraszowickiej, które prowadzone są na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bystrzycką do ulicy Działkowej.

fot. Kraszowickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich

Przypomnijmy, przebudowa ulicy Kraszowickiej została podzielona na cztery etapy. W 2018 roku zakończono remont odcinka od skrzyżowania z ulicą Chłopską do skrzyżowania z ulicą Przyjaźni (etap II). W styczniu 2020 roku ruszyły prace na fragmencie od ulicy Przyjaźni do ulicy Torowej (etap III), natomiast w sierpniu 2020 roku – na odcinku od skrzyżowania z ulicą Bystrzycką do ulicy Działkowej (etap I).

Realizację prac w ramach etapu III i I powierzono wyłonionej w przetargu firmie HYPMAR, która zaoferowała wykonanie przebudowy za blisko 6 mln 484 tys. złotych. W ramach drogowej inwestycji przewidziano nie tylko wymianę konstrukcji jezdni i chodników, ale także wybudowanie trasy pieszo-rowerowej, wykonanie nowej kanalizacji deszczowej oraz przebudowę oświetlenia drogowego.

Według planów świdnickiego magistratu przebudowa ulicy Kraszowickiej w ramach I etapu – od Bystrzyckiej do Działkowej – miała potrwać do 30 września 2021 roku. Jest jednak szansa, że remont zostanie zakończony wcześniej, umożliwiając przywrócenie dawnej organizacji ruchu oraz likwidację obecnych objazdów. – Prace na pierwszym etapie przebudowy ulicy Kraszowickiej dobiegają końca. W sobotę położono ostatnią warstwę asfaltu. Na 24 kwietnia 2021 roku planowane jest zakończenie przebudowy – przekazało za pośrednictwem mediów społecznościowych Kraszowickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich.

Możliwość wcześniejszego ukończenia prac potwierdza rzecznik Urzędu Miejskiego. – Planujemy otworzyć wcześniej, o czym poinformujemy, gdy dokonamy ostatecznych uzgodnień z wykonawcą – poinformowała Magdalena Dzwonkowska.

/mn/

fot. Kraszowickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich

Poprzedni artykułAparat słuchowy dla Janusza – pozostało tak niewiele do zebrania
Następny artykułPowiew muzycznej świeżości i niezapomniane emocje? Na tym koncercie po prostu trzeba być!