Strona główna 112 Poszukiwany uciekał przed policjantami

Poszukiwany uciekał przed policjantami

0

Funkcjonariusze Posterunku Policji w Dobromierzu po krótkim pościgu zatrzymali mężczyznę, który na ich widok próbował uciekać. Jak się okazało, miał powód. 29-latek był poszukiwan przez Prokuraturę Rejonową w Jaworze, a przy sobie miał narkotyki.


Do zatrzymania mężczyzny doszło 21 kwietnia w godzinach wieczornych. Podczas patrolu gminy policjanci zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął uciekać. Nerwowe zachowanie mężczyzny nie uszło uwadze policjantów. Szybko też poznali powód. Podczas kontroli osobistej mundurowi ujawnili przy 29-latku 2 foliowe zawiniątka, jeden z suszem koloru brunatno-zielonego a drugi z białymi kryształkami. Badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana oraz metamfetamina. Łącznie zabezpieczono kilka porcji tych narkotyków.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się także, że mężczyzna jest poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Jaworze w związku z prowadzonymi czynnościami.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do świdnickiej komendy. O dalszym losie 29-latka zdecyduje sąd. Przypomnijmy, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie narkotyków grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

/Źródło KPP w Świdnicy/

Poprzedni artykułLicealistki i germanista ze Skłodowskiej nagrodzeni
Następny artykułWażny triumf, podium coraz bliżej! [FOTO]