Strona główna Wydarzenia Świdnica Licealistki i germanista ze Skłodowskiej nagrodzeni

Licealistki i germanista ze Skłodowskiej nagrodzeni

0

Zakończyła się tegoroczna edycja ogólnopolskiego konkursu „ # Leselust Freude am Lesen entdecken „ Instytutu Goethego w Krakowie. Konkurs czytania i pisania w języku niemieckim organizuje Instytut Goethego w Krakowie. Nagrody zdobyły cztery uczennice III LO im. Marii Skłodowskiej-Curie ze Świdnicy.

„Leselust”– Odkryć radość z czytania to ogólnopolski konkurs języka niemieckiego, mający na celu propagowanie czytelnictwa wśród młodzieży. W ramach konkursu nauczyciele przeprowadzają lekcje korzystając z lektur w języku niemieckim, a uczniowie piszą recenzje wybranych książek.

W ramach konkursu młodzież czyta różne lektury – najlepiej samodzielnie wybrane – i zaraz po przeczytaniu je recenzuje. Jako uzupełnienie wypełnia kartę recenzji. Nauczyciel (lub jury) wybiera na końcu najlepsze ze wszystkich oddanych recenzji.

Jury w składzie pp. Adrian Gnilka i Aleksandra Kulak nagrodziło prace Weroniki Hruszowiec, Zuzanny Kupczyk, Wiktorii Staszak i Julii Pisowicz.

Wręczenie nagród odbędzie się online 23. kwietnia 2021 . Wśród nauczycieli wyróżnionych w Ogólnopolskim Konkursie „ # Leselust Freude am Lesen entdecken „, organizowanym przez Instytut Goethego w Krakowie w roku szkolnym 2020/21 znalazł się germanista z Liceum Skłodowskiej  Adrian Gnilka.

/opr. red./

Poprzedni artykułZapach palonego plastiku zatruwa im życie. Nie wiedzą już, kogo prosić o ratunek
Następny artykułPoszukiwany uciekał przed policjantami