Strona główna 0_Slider Kilkudziesięciu przebadanych przez pierwsze trzy dni działania punktu wymazowego przy „Latawcu”

Kilkudziesięciu przebadanych przez pierwsze trzy dni działania punktu wymazowego przy „Latawcu”

0

Od niedzieli przy Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym „Latawiec” w Świdnicy działa punkt pobrań materiału biologicznego do przeprowadzenia testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. To drugi taki punkt na terenie miasta. Pierwszy został uruchomiony w październiku ubiegłego roku przy Urzędzie Stanu Cywilnego.

Przypomnijmy, punkt poboru wymazów znajdujący się w kontenerze przy ul. Armii Krajowej funkcjonuje od 22 października 2020 roku i prowadzony jest przez Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu. Wraz ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem oraz zlecanych testów, przed punktem – dotychczas jedynym działającym na terenie powiatu świdnickiego – ustawiały się spore kolejki, co dla chorych wiązało się z wielogodzinnym oczekiwaniem na wykonanie badania.

Poprawę sytuacji miało przynieść uruchomienie drugiego punktu wymazowego w Świdnicy. Ostatecznie nastąpiło to w niedzielę, 11 kwietnia. Nowy punkt zlokalizowany jest w oznaczonym kontenerze ustawionym po prawej stronie od głównego wejścia do Regionalnego Szpitala Specjalistycznego „Latawiec”. Punkt jest czynny codziennie w godzinach od 7.30 do 10.30.

Jak wylicza Łukasz Czajkowski ze świdnickiego szpitala, w niedzielę z punktu wymazowego działającego przy „Latawcu” skorzystało 30 pacjentów, natomiast w poniedziałek zgłosiło się do niego 12 osób. – W ustalonych obecnie godzinach pracy punkt jest w stanie obsłużyć większą liczbę pacjentów – informuje Czajkowski, wskazując przy tym, że w tej sytuacji nie ma obecnie potrzeby wydłużania czasy pracy punktu. – Niemniej jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jeżeli tylko będzie taka potrzeba z całą pewnością rozważymy taką ewentualność – zaznacza. Na razie kolejek nie ma. We wtorek z punktu skorzystało niespełna 30 osób.

/mn/

fot. Artur Ciachowski

Poprzedni artykułSekretarz miasta przeszła na emeryturę i za chwilę wygrała konkurs na to samo stanowisko
Następny artykułWyznaczono już trzeci termin finału Pucharu Polski!