Strona główna Wydarzenia Świdnica Pomogą wyjść z nałogu. Bezpłatne konsultacje dla świdniczan

Pomogą wyjść z nałogu. Bezpłatne konsultacje dla świdniczan

0

W ramach Światowego Dnia Trzeźwości, który obchodzony jest 15 kwietnia, Wydział Polityki Społecznej i Spraw Socjalnych Urzędu Miejskiego w Świdnicy we współpracy z Poradnią Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu, Poradnią Leczenia Uzależnień w Świdnicy oraz Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej, organizuje bezpłatne konsultacje dla świdniczan uwikłanych w problem uzależnienia od alkoholu. Organizatorzy wydarzenia gwarantują pełną anonimowość uczestnikom spotkań.

W ramach konsultacji będzie możliwość porozmawiania o problemie uzależnienia od alkoholu ze specjalistami: terapeutą i psychologiem. Konsultacje odbędą się w Centrum Organizacji Pozarządowych w Świdnicy przy ul Długiej 33.

  • Terapeuta uzależnień będzie przyjmował w pokoju 10, I piętro, w godzinach od 8.30 do 15.30,
  • Psycholog w pokoju 19, II piętro, w godzinach od 13.30 do 15.30.

Siedziba Miejskiej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Świdnicy, gdzie mieszkańcy mogą na co dzień uzyskać informacje związane z procedurą leczenie odwykowego, przeciwalkoholowego oraz zgłosić członka rodziny uwikłanego w problem uzależnienia, obecnie mieści się przy ul. Długiej 33, w pokoju 001, I piętro, tel. 74/ 856 29 35.

Na zlecenie miasta w Poradni Terapii Uzależnienia i Współuzależnienia od Alkoholu i Poradni Leczenia Uzależnień w Świdnicy realizowane są programy terapeutyczne. Mieszkańcy Świdnicy mają możliwość skorzystania ze wsparcia w zakresie:

  • zapobiegania nawrotom choroby oraz treningu umiejętności służących poprawie zdrowia
  • terapii dla osób doświadczających przemocy domowej
  • terapii dla sprawców przemocy domowej
  • poradnictwa i terapii indywidualnej dla osób uwikłanych w przemoc domową i dla rodziców osób uzależnionych
  • grupowego treningu asertywności dla osób doświadczających przemocy domowej.

Szczegółowe informacje w zakresie wymienionych programów można uzyskać w poradni pod numerem tel. 74/852 28 02, w godzinach od 13.00 – 15.00.

/UM Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad trzy miliony złotych na likwidację „kopciuchów” w Świdnicy
Następny artykułPonad 21 tys. nowych zakażeń w kraju, zmarły 803 osoby. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?