Strona główna 0_Slider Pokonać wicelidera! Biało-zieloni walczą o punkty we Wrocławiu!

Pokonać wicelidera! Biało-zieloni walczą o punkty we Wrocławiu! [RELACJA LIVE]

0

W świąteczny weekend przed piłkarzami Polonii Stali arcytrudne zadanie. Na murawie Centrum Piłkarskiego „Kłokoczyce” zmierzą się oni z miejscową Ślęzą Wrocław, która aktualnie zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli. Początek spotkania o godzinie 14:00.

Biało-zieloni wystąpią w następującym składzie: B. Kot – Kozachenko, Kasprzak, Salamon, Szydziak, Szuba, Sowa, Borowy, Krakowski, P. Paszkowski, Tragarz. Na ławce rezerwowych zasiądą: Szawaryn, Filipczak, Ciupka, Osiadły, B. Paszkowski, Sztylka, Czarny

Ślęza Wrocław zagra w składzie: Zabielski – Dyr, Muszyński, Afonso, Pisarczuk, Olejniczak, Bialik, Wawrzyniak, Stempin, Kluzek, Stępień

Za moment rozpoczynamy spotkanie – temperatura spadła, zaczął padać deszcz.

Rozpoczynamy mecz

4′ – rzut rożny dla Ślęzy, dobrze interweniuje Kot.

5′ – groźna wrzutka rywali w nasze pole karne, pewnie piłkę głową wybija Kasprzak.

7′ – mocno naciskają gospodarze, uderzenie z dystansu i dobrze spisuje się Kot, wybijając futbolówkę na rzut rożny.

11′ – mamy teraz szczęście, piłka po rykoszecie w naszym polu karnym obija tylko słupek.

13′ – w odpowiedzi świdniczanie, Tragarz wychodzi sam na sam z Zabielskim i strzela obok bramki – szkoda, znów wielka nieskuteczność po naszej stronie!

16′ – cały czas zdecydowanie więcej piłką grają miejscowi, goście nieźle wyglądają jednak w defensywie.

20′ – teraz niezły fragment biało-zielonych – z dośrodkowaniem Szuby w pole karne radzą sobie obrońcy z Wrocławia, podobnie jak z następnym naszym rzutem rożnym.

25′ – zaczyna pojawiać się trochę więcej przypadkowości – pojawiły się dość mocne podmuchy wiatru.

26′ – rzut wolny dla Ślęzy, uderzenie bardzo niedokładne.

29′ – mocniej nacisnęli świdniczanie, dobrze piłkę z prawej strony dorzucał Szydziak, szkoda że nie zdołał opanować jej w polu karnym Krakowski, bo byłoby bardzo groźnie.

30′ – znów dośrodkowuje Szydziak, niestety w polu karnym nie znajduje żadnego adresata i futbolówkę odzyskują wrocławianie.

34′ – teraz w pole karne dośrodkowują gospodarze, bardzo dobrze piłkę wyłapuje jednak Kot i wciąż wynik bez zmian.

35′ – fatalna strata Szuby, kontra wrocławian i uderzenia na naszą bramkę – broni Kot.

40′ – odskrzydlająca akcja przyjezdnych, Tragarz nie zdołał jednak dopaść do piłki i ta wypadła poza linię końcową.

43′ – rzut wolny dla gości z okolicy 35. metra – strzał Szuby niecelny.

44′ – mamy teraz nieco szczęścia, Wawrzyniak nieczysto trafia w piłkę w naszym polu karnym i skończyło się tylko na zagrożeniu.

koniec pierwszej połowy – remis 0:0.

46’ – rozpoczynamy drugą część spotkania

48’ – wrocławianie oddali strzał, ale nie stanowił on zagrożenia dla naszej bramki

50’ – dobrze na pozycje wyszedł Tragarz, ale nie zdołał on opanować piłki i padła ona łupem defensora Ślęzy

52’ – rzut wolny dla gospodarzy, od bramki zacznie Kot

53’ – dobrze uderzył Krakowski, ale równie dobrze zachował się bramkarz Ślęzy, który zdołał odbić piłkę przed siebie

56’ – Ślęza stara się grać w ataku pozycyjnym, ale niewiele z tego wynika. Dobrze przesuwa się blok defensywny Polonii-Stali

57’ – kolejna dobra sytuacja świdniczan. Po dwójkowej akcji piłkę do Borowego podał Krakowski, ale ten z wnętrza pola karnego uderzył ponad bramką Zabielskiego

58’ – żółta kartka dla Tragarza

60’ – niestety tracimy gola na 1:0. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Stępień i głową skierował piłkę do bramki bezradnego w tej sytuacji Kota

62’ – rzut wolny z bocznego sektora dla piłkarzy Polonii Stali, niestety piłka po strzale Szuby trafia w mur i wraca do gry

66’ – wrocławianie grają ostro, nasi piłkarze są wielokrotnie faulowani przy próbach wyprowadzenia ataków

69’ – mamy wyrównanie! Strzelcem bramki Kasprzak, który wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego i pewnie głową skierował piłkę do bramki

69’ – kolejna dobra sytuacja Krakowskiego, tym razem dobrze broni bramkarz Ślęzy – Zabielski

71’ – tempo meczu wzrosło, dłużej przy piłce utrzymują się wrocławianie, ale nasi gracze dobrze przesuwają i odbierają piłkę

73’ – potrójna zmiana w świdnickim zespole, schodzi: Szuba, Krakowski, Tragarz. Na boisku meldują się: Filipczak, Osiadły, Ciupka

76’ – dobra sytuacja dla gospodarzy. Z wnętrza pola karnego uderzał piłkarz Ślęzy, ale piłka na nasze szczęście poszybowała ponad bramką Kota

78’ – kolejne dośrodkowanie Ślęzy, bez zagrożenia, piłkę pewnie łapie Kot

80’ – kolejna zmiana w naszym zespole, schodzi P. Paszkowski, wchodzi B. Paszkowski

81’ – rzut wolny dla Ślęzy z 25. metra, w powietrzu pewnie piłkę łapie Kot

83’ – dobra akcja dwójkowa na linii Szydziak – Osiadły, ale zabrakło naszym piłkarzom dokładności w polu karnym rywala

87’ – niestety tracimy gola na 2:1. Strzelcem bramki Pisarczuk, który wykorzystał dobre podanie partnera i umieścił piłki obok interweniującego Kota

89’ – żółta kartka dla Stępnia

90’ – sędzia zdecydował się doliczyć trzy minuty do regulaminowego czasu gry

91’ – Ślęza gra na czas, długo utrzymując piłkę w narożniku boiska

92’ – próbujemy jeszcze atakować, ale ciężko przebić się przez mur defensywny wrocławian

koniec meczu. Niestety przegrywam 2:1, po golu w końcówce spotkania.