Strona główna 0_Slider Oszuści powołali się na MZN i awarię wodociągu. Okradli 90-latkę

Oszuści powołali się na MZN i awarię wodociągu. Okradli 90-latkę

1

– Naszą sąsiadkę zobaczyli dzisiaj około 13.00, jak wracała ze sklepu. To starsza osoba, ma 90 lat. Podeszli i przedstawili się, że są z MZN. Poszli za nią do mieszkania i ukradli emeryturę – opisuje mieszkaniec jednego z budynków przy ul. Okrężnej w Świdnicy i ostrzega przed parą oszustów.

Starszą panią zaczepili kobieta i mężczyzna w średnim wieku. – Sąsiadka nam opowiadała, że przedstawili się jako pracownicy MZN. Najpierw mówili, że mają dla niej zwrot pieniędzy z jakiejś nadpłaty. Jak to starsza osoba, usłyszała o zwrocie pieniędzy i wpuściła ich do środka – opisuje czytelnik Swidnica24.pl. W mieszkaniu do historyjki dodali awarię wodociągu. – Kazali spuszczać wodę, mówili, że jeszcze sprawdzą w piwnicy, a przecież piwnicy u nas nie ma. Nagle po prostu wyszli. Nasza sąsiadka przyszła nam opowiedzieć o tej historii, od razu pomyślałem, że to oszustwo. Dopiero po chwili okazało się, że jednak ją okradli – dodaje zgłaszający. – Nasza sąsiadka jest samotna, pomagamy jej. Tyle razy prosiliśmy, by nie wpuszczała obcych!

Sąsiedzi powiadomili policję. – Otrzymaliśmy takie zgłoszenie i będziemy ustalać, co się wydarzyło, by doprowadzić do ustalenia i zatrzymania  sprawców tego czynu – mówi Magdalena Ząbek z KPP w Świdnicy.

 – Obawiam się, że ci oszuści mogą czyhać na starszych ludzi. Warto ostrzec rodzinę czy sąsiadów, żeby inni nie ucierpieli – dodaje czytelnik.

/red./

Poprzedni artykułKary za zrywanie czosnku niedźwiedziego
Następny artykułOtworzyli na dobre sezon 2021