Strona główna 112 Nowi policjanci złożyli ślubowanie

Nowi policjanci złożyli ślubowanie

2

12 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy miała miejsce uroczystość ślubowania trzech nowo przyjętych policjantów do służby. Akty ślubowania policjantom wręczył Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy młodszy inspektor Andrzej Dobies.

W poniedziałek, 12 kwietnia 2021 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy w samo południe zabrzmiały wypowiadane z poczuciem odpowiedzialności słowa roty ślubowania: „Ja obywatel Rzeczypospolitej Polskiej, świadom podejmowanych obowiązków policjanta, ślubuję: służyć wiernie Narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny, strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia (…)”. Ślubowanie przyjął Komendant Powiatowy Policji w Świdnicy młodszy inspektor Andrzej Dobies – relacjonuje Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

Komendant pogratulował nowym funkcjonariuszom wyboru służby w świdnickiej komendzie. – Mówił, że to zawód wyjątkowy i prestiżowy dla ludzi z pasją. Podkreślił, że służba w policji to powołanie do wykonywania zadań trudnych, niebezpiecznych niejednokrotnie nawet z narażeniem życia. Życzył również policjantom satysfakcji z wykonywanych obowiązków oraz realizacji własnych ambicji i marzeń – przywołuje Ząbek.

Nowych funkcjonariuszy czeka teraz kilkumiesięczne szkolenie zawodowe w jednej ze szkół policji. Po ukończeniu szkolenia zawodowego policjanci pełnić będą służbę na terenie powiatu świdnickiego.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułKolej dużych prędkości połączy Świdnicę z Warszawą? Są chętni do wykonania prac planistycznych
Następny artykułPonad 600 zgonów z powodu COVID-19 w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?