Strona główna 112 Nietrzeźwy leżący na jezdni, brakujące pokrywy studzienek. Interwencje straży miejskiej

Nietrzeźwy leżący na jezdni, brakujące pokrywy studzienek. Interwencje straży miejskiej

0

Od 9 do 15 kwietnia funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy podjęli 134 interwencje. Najbardziej nietypowe lub warte uwagi działania strażnicy opisali w cotygodniowym podsumowaniu.

Oto wybrane interwencje straży miejskiej:

9 kwietnia 2021 roku o godz. 15.35 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca z ulicy Folwarcznej. Jego schorowany sąsiad w podeszłym wieku wzywał pomocy, a drzwi do mieszkania były zamknięte. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Po otworzeniu drzwi przez straż pożarną okazało się, że starszy mężczyzna upadł i nie mógł sam się podnieść. Na szczęście nie odniósł on żadnych obrażeń. Na miejscu pojawił się również członek rodziny, któremu przekazano opiekę nad poszkodowanym.

10 kwietnia 2021 roku o godz. 11.55 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwego mężczyzny leżącego na jezdni przy ulicy Kościuszki, którego pilnował jego pies. Skierowany na miejsce patrol wezwał pracowników schroniska, którzy musieli zabrać zwierzę. Dopiero wówczas strażnicy zajęli się nietrzeźwym, który po zbadaniu przez lekarza został umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. W dniu następnym za swój czyn został ukarany mandatem karnym. Mężczyznę poinformowano, iż jego pies oczekuje na swego pana w schronisku dla zwierząt.

11 kwietnia 2021 roku o godz. 22.07 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca Świdnicy dotyczące dwóch studzienek burzowych bez pokryw na ulicy Równej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Strażnicy odnaleźli kraty i osadzili je w studzienkach.

12 kwietnia 2021 roku o godz. 14.53 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który na przystanku komunikacji miejskiej na Placu Grunwaldzkim palił papierosy, spożywał alkohol i nie zasłaniał maseczką ust i nosa. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Wyjaśniono mężczyźnie obowiązujące w tym zakresie zasady i ukarano go mandatem w kwocie 300 złotych.

13 kwietnia 2021 roku o godz. 9.08 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w jednej z firm zlokalizowanych przy ulicy Bystrzyckiej. Strażnicy potwierdzili, że z komina wydobywa się gęsty czarny dym, jednak przeprowadzona kontrola wykazała, że spalany był wyłącznie węgiel kamienny.

13 kwietnia 2021 roku o godz. 16.14 dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące spożywania alkoholu bezpośrednio przed wejściem do poczekalni dworca PKP Świdnica Miasto. Interweniujący strażnicy ukarali jednego ze sprawców mandatem karnym, natomiast drugi z mężczyzn został umieszczony do wytrzeźwienia w Policyjnej Izbie Zatrzymań. Mandat otrzymał dopiero w dniu następnym po wytrzeźwieniu.

/Straż Miejska w Świdnicy, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 15 tys. nowych zakażeń w kraju. Najnowsze dane resortu zdrowia dla powiatu i województwa
Następny artykułMiejskie imprezy pod znakiem zapytania. Pandemia i obostrzenia ponownie uniemożliwią zorganizowanie Dni Świdnicy?