Strona główna 112 Nietrzeźwi kierujący zatrzymani

Nietrzeźwi kierujący zatrzymani

0

Świdniccy policjanci zatrzymali w czwartek kolejnych nietrzeźwych kierujących poruszających się po drogach powiatu. – Zwracamy się z apelem o niewsiadanie za kierownicę po wypiciu alkoholu i reagowanie na innych kierowców, którzy to zrobili. Skutki takiego nieodpowiedzialnego zachowania mogą być tragiczne – przypomina Magdalena Ząbek ze świdnickiej policji.

W czwartek funkcjonariusze świdnickiej komendy zatrzymali dwie osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę mimo spożywanego wcześniej alkoholu. Pierwszy nietrzeźwy kierowca został zatrzymany po północy w Strzegomiu. W trakcie kontroli funkcjonariusze wyczuli od kierującego Oplem alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało, że jest nietrzeźwy. W organizmie 18-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego znajdowało się blisko 1,4 promila alkoholu – mówi Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Kolejny kierujący na „podwójnym gazie” został wyeliminowany z ruchu tuż przed północą na terenie Świdnicy. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu u 36-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego, który kierował samochodem marki VW, wykazało blisko 1,3 promila w organizmie. Po sprawdzeniu okazało się, że kierujący nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – dodaje Ząbek.

O losie obu mężczyzn zadecyduje teraz sąd. – Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet na 2 lata pozbawienia wolności – przypomina rzecznik KPP Świdnica.

/KPP Świdnica, opr. mn/

Poprzedni artykułPonad 28 tys. nowych zakażeń w kraju. Jaka sytuacja w powiecie świdnickim?
Następny artykułŚwidniczanie ruszyli święcić pokarmy. Rzecznik Episkopatu: błogosławienie pokarmów na stół wielkanocny może odbyć się w domu