Ponad 12 litrów krwi udało się zebrać podczas wiosennej akcji, którą we wtorek, 13 kwietnia zorganizował żarowski Klub Honorowych Dawców Krwi we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu.
Była to druga z sześciu zaplanowanych na ten rok zbiórek. Krew oddało 28 chętnych mieszkańców naszej gminy. Organizatorzy już dziś zachęcają do kolejnej akcji, która zaplanowana została na 15 czerwca.
/UG Żarów/

![Kolejki po kulinarne skarby. V Święto Pieroga w Łażanach [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/V-Swieto-Pieroga-w-Lazanach-20.06.-2026-3-238x178.jpg)
![Rowerowe połączenie Świdnicy z Żarowem coraz bliżej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/sciezka-Zarow-Wierzbna-6-238x178.jpg)


![Zalane piwnice i podtopione posesje. Bilans niedzielnej burzy nad regionem [FOTO/VIDEO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/burza-2026.06.21-mix-100x75.jpg)

![Ulewa i potężna burza sparaliżowały region, drzewo zablokowało tory [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/06/page-15-100x75.jpg)


