Strona główna Artykuł sponsorowany Na czym polega usuwanie rumienia

Na czym polega usuwanie rumienia

0

Rumień, ze względu na miejsce występowania jest dość kłopotliwym dermatologicznym schorzeniem. To wynikające z rozszerzających się naczyń krwionośnych zaczerwienienie ujawnia się na twarzy, szyi i dekolcie. Właśnie ze względu na to osobom, które ta dolegliwość dotyka, zależy na skutecznym pozbyciu się problemu. Jakie są przyczyny powstawania rumienia, jak eliminować ryzyko wystąpienia zaczerwienienia i jak wygląda usuwanie rumienia?

Powstawanie rumienia i metody walki z problemem
Rumień powstaje u osób, u których występują zaburzenia pracy naczynek krwionośnych. Osoby z wrażliwą i naczynkową skórą narażone są na zaczerwienienia szczególnie w zetknięciu z czynnikami powodującymi wzrost ciśnienia tętniczego. Do czynników takich zaliczyć możemy między innymi gorące i ostre potrawy, gwałtowne zmiany temperatur, stres, wzmożony wysiłek, spożywanie alkoholu czy niektórych leków.

Aby uchronić się przed rumieniem, warto unikać tych rzeczy oraz odpowiednio dbać o wrażliwą skórę stosując odpowiednie kosmetyki. Trzeba wiedzieć, że nieleczony rumień może prowadzić do innych dermatologicznych powikłań np. powstawania trądziku różowatego. Konieczna zatem może okazać się wizyta u lekarza lub kosmetologa, który zleci nam laseroterapię.

Laserowe usuwanie rumienia
Usuwanie rumienia laserem charakteryzuje się wysoką skutecznością, stąd też cieszy się coraz większą popularnością. Sam zabieg musi być poprzedzony wizytą i konsultacją ze specjalistą, który zleci konkretny zabieg, dobierając odpowiednie rozwiązanie dla potrzeb pacjenta. Sam zabieg polega na niezwykle precyzyjnym i miejscowym działaniu lasera na hemoglobinę, która to absorbuje jego energię.

Dochodzi wówczas do podgrzania naczynka, w konsekwencji czego jest ono niszczone. Martwa tkanka zostaje wchłonięta, a dzięki dokładności lasera nie dochodzi jednocześnie do uszkodzenia sąsiadujących z nią tkanek. Z tego też względu zabieg ten charakteryzuje się bezpieczeństwem i ogromną precyzją.

Jak wygląda zabieg i jak się do niego przygotować?
Przed zabiegiem pacjent zostaje poinformowany o konieczności rezygnacji ze stosowania niektórych rodzajów preparatów kosmetycznych oraz przyjmowania określonych leków i ziół. Na kilka tygodni przed zastosowaniem lasera nie należy używać retinolu, kwasów owocowych oraz preparatów złuszczających skórę na twarzy. Należy też zrezygnować z terapii lekami fotouczulającymi.

Sam zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia obszaru objętego działaniem lasera oraz zabezpieczeniem oczu pacjenta specjalnymi goglami. Następnie w fazie działania lasera, przy pomocy precyzyjnej głowicy emitowana jest wiązka nakierowana na konkretne naczynia krwionośne. Zabieg jest bezbolesny.

Podczas działania lasera pacjent może odczuwać ciepło i delikatne igiełki w miejscu emisji wiązki. Usuwanie rumienia laserem ma też inne zalety. Osoba poddawana zabiegowi w zasadzie od razu widzi efekt i nie musi przechodzić rekonwalescencji. Może pojawić się zaczerwienienie i delikatny obrzęk, który jednak znika w ciągu kilku godzin.

/Artykuł sponsorowany/