Strona główna 0_Slider Mistrzowie parkowania

Mistrzowie parkowania [FOTO]

0

Zastawione samochodami chodniki i trawniki, a także nietypowe lub niezgodne z przepisami parkowanie, utrudniające życie pozostałym zmotoryzowanym – na takie problemy najczęściej wskazują czytelnicy Swidnica24.pl, nadsyłający zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania”. Kto tym razem przykuł uwagę mieszkańców Świdnicy, Komorowa oraz Jaworzyny Śląskiej?

Świdnica, ul. Jagiellońska:

Świdnica, ul. Wróblewskiego (z opisu nadesłanego zdjęcia: Pusty plac po koszach ns śmieci służy jako parking):

Świdnica, ul. Webera:

Świdnica, ul. Budowlana:

Komorów, os. Arkadia:

Świdnica, ul. Rolnicza:

Na problem nieprawidłowego parkowania zwrócili ostatnio uwagę również druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jaworzynie Śląskiej. – Dwa pojazdy utrudniają wyjazd do działań. Dziś kolejny raz trzeba było manewrować i jeździć po chodnikach. Informujemy, że począwszy od dnia dzisiejszego będziemy publikować zdjęcia mistrzów parkowania oraz zawiadamiać policję. Szanowny kierowco, zanim zostawisz samochód w sposób utrudniającym przejazd czy to w miejscu ze zdjęcia czy w każdym innym, pomyśl czy aby nie do Ciebie będzie jechał czerwony, duży samochód na sygnałach – przekazali strażacy za pośrednictwem mediów społecznościowych, udostępniając przy tym zdjęcia opisywanych przypadków:

Przypominamy, że  art. 97 § 1 pkt 3 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia wprowadza możliwość nakładania grzywien w drodze mandatu karnego, gdy popełnienie wykroczenia ujawniono jako materiał zarejestrowany na urządzeniach technicznych należących do obywateli (telefony, kamery, rejestratory jazdy). Wystarczy opisane zdjęcie (z podaną datą i miejscem wykonania) lub film przekazać lub przesłać do straży miejskiej lub na policję. Należy podać swoje imię i nazwisko. Zgłaszający musi liczyć się z tym, że może zostać powołany na świadka. Adres e-mail świdnickiej straży miejskiej:  [email protected], adres e-mail policji: [email protected]

Na zdjęcia do cyklu “Mistrzowie parkowania” czekamy pod adresem [email protected]. Prosimy dopisać, gdzie zostało wykonane zdjęcie.

/opr. mn/