Strona główna Artykuł sponsorowany Ekogroszek Świdnica – kilka porad w sprawie wyboru paliwa opałowego

Ekogroszek Świdnica – kilka porad w sprawie wyboru paliwa opałowego

0
Wybór paliwa opałowego wykorzystywanego do ogrzewania miejsca zamieszkania – nigdy nie jest zadaniem łatwym. Tym bardziej, że w wielu regionach w naszym kraju, jakość powietrza jest w bardzo złym stanie – co jest właśnie konsekwencją spalania niewłaściwych paliw stałych. W rezultacie, wszystkie osoby poszukujące pomysłów na paliwo grzewcze powinny brać pod uwagę zarówno własne preferencje odnośnie ciepła, jak i dobro środowiska. Niestety, ale właśnie Dolny Śląsk – to region szczególnie dotknięty przez smog. Poniżej dowiesz się – dlaczego ekogroszek jest korzystną i ekologiczną alternatywą dla wszystkich mieszkańców tego regionu.
fot. materiały prasowe

Ekogroszek – kiedy i dla kogo?

Ekogroszek to wybór coraz większej ilości Polaków. Sięgają po niego przede wszystkim (choć nie wyłącznie) właściciele domów jednorodzinnych, pragnący dogrzać swoje miejsce zamieszkania w okresie zimowym. By móc swobodnie korzystać z ekogroszku należy dysponować odpowiednim rodzajem kotła.

Chodzi o urządzenia wyposażone w specjalne, automatycznie podajniki, które samoczynnie obsługują pojemnik z ekogroszkiem. Kotły takie są przystosowane do spalania paliwa o drobnej granulacji. Dzięki temu, nie musimy niemal w żaden sposób ingerować w pracę kotła. Naszym zadaniem jest jedynie ustawienie trybu pracy urządzenia (za pomocą prostego panelu i interfejsu) oraz regularne uzupełnianie zbiornika na paliwo i opróżnianie/czyszczenie kotła.

W czasie tej ostatniej czynności musimy usunąć nadmiar powstającego popiołu oraz oczyścić wnętrze komory. Na szczęście, ilość powstającego popiołu jest stosunkowo mała, a ponadto – jest on ekologiczny: można wykorzystać go w formie naturalnego nawozu, na przykład – rozsypując w ogrodzie na trawie.

Na korzyść ekogroszku przemawia też jego współczynnik spiekalności – oznaczający ilość powstającego osadu, który będziemy musieli usunąć z powierzchni ścianek kotła. Indeks ten jest szczególnie niski, zwłaszcza w porównaniu do konwencjonalnego węgla, a tym samym – nie narobimy się w czasie czyszczenia piecyka.

Ekogroszek Świdnica

Jak każdego roku, smog daje się we znaki w niemal całym kraj – a szczególnie w Południowej Polsce. Mieszkańcy Świdnicy są narażeni na przekroczenie norm rzędu kilkuset procent. Niestety, ale tak zanieczyszczone powietrze nie wpływa dobrze na nasz organizm. Dostające się do układu krążenia pyłki zawieszone odkładają się w naszych tkankach, przyspieszając procesy starzenia i sprzyjając powstawaniu chorób.

Znaczna część zanieczyszczeń jest rezultatem aktywności człowieka i właśnie za pomocą naszych codziennych wyborów możemy wpłynąć na ten stan. Kluczowe jest wykorzystanie paliw opałowych – wśród których ekogroszek jest jednym z najkorzystniejszych wyborów. Dlaczego? Przede wszystkim – zawarte w nim związki siarki stanowią niewielki procent całej masy. W porównaniu do tradycyjnego węgla, jest to – mówiąc wprost – „zielone paliwo”.

Ponadto, ekogroszek jest wyborem korzystnym dla naszego portfela. W porównaniu do innych typów paliwa – na przykład pelletu – cena ekogroszku jest bardzo atrakcyjna. Tym bardziej, że stosunek ceny do jakości jest na najwyższym poziomie. Poszczególne dostępne ekogroszki mogą mieć wartość opałową na poziomie od 24 do nawet 30 Mj na kilogram, co pozwala na wybór paliwa adekwatnego do naszych potrzeb i metrażu domu.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułMotocyklista przewrócił się podczas jazdy
Następny artykułJakie istnieją metody wyceny przedsiębiorstw?