Strona główna Artykuł sponsorowany Dlaczego do czyszczenie strumieniowego potrzebny jest sprzęt ochronny?

Dlaczego do czyszczenie strumieniowego potrzebny jest sprzęt ochronny?

0

Niektórzy z nas widzieli jak wygląda sprzęt do czyszczenia strumieniowego. Mowa tu dokładnie o piaskarce połączonej ze sprężarką dedykowaną do danego modelu. Sprzęt tego typu miota drobinami piasku korundowego i to z nadzwyczajną siłą, a każdy fragment nie osłoniętego ciała może zostać uszkodzony przez strumień piasku. Obrażenia takowe nie muszą być śmiertelnymi, ale po procesach leczenia dany fragment ciała będzie wyglądał nie estetycznie.

Elementy stroju ochronnego
W znacznym stopniu ten typ stroju ochronnego przypomina stroje ochronne noszone w hutach, choć w tym konkretnym przypadku chroni on przed strumieniem piasku, w szczególności należy chronić twarz i oczy, bo one są najistotniejsze, jeśli chodzi o zachowanie norm bezpieczeństwa w tej pracy. Rzecz jasna sama skóra ramion też musi być chronioną i dlatego ten strój to gruba warstwa nylonu w formie rękawic i elementów osłaniających klatkę piersiową wraz z miejscami szczególnie wrażliwymi. Jeśli chodzi o użytek firmowy to ten konkretny strój jest opcją obowiązkową, bo firmy kontroluje inspekcja pracy. robi to znacznie częściej w sporych miastach, bo tam tego typu przedsiębiorstwa są dostatecznie blisko, czyli da się je kontrolować nawet kilka razy w miesiącu. Inaczej jest w mniejszych miejscowościach, czyli tam gdzie inspekcja pracy musi jechać godzinę. Do firm z tamtych okolic wybierają się tylko wtedy, gdy ktoś ich wezwie.

Czy taki strój ochronny jest drogi?
Strój ochronny do czyszczenia strumieniowego wykonany jest w znacznym stopniu z tego dość twardego nylonu, czyli nie musi on znosić wysokich temperatur i w tym tkwi plus, bo tworzywa odporne na ogień są też i tymi dość drogimi. Z tej przyczyny ten typ stroju ochronnego jest też i tańszym, choć nie najwygodniejszym. Jednym słowem w jego przypadku komfort nie jest opcja najistotniejszą, bo to strój roboczy, którego używa się przez niemal godzinę, a potem robi się tę krótką przerwę, po to by nieco odpocząć. Ten odpoczynek jest bardzo ważnym i to zwłaszcza w sezonie letnim, czyli wtedy gdy jest czasami nawet ponad trzydzieści stopni poza domem. Właśnie wtedy noszenie takiego stroju jest wybitnie męczącym, bo człowiek się pod nim intensywnie poci i musi sporo pić.

Czy ludzi zastąpią roboty piaskujące?
Teraz istnieją roboty piaskujące elementy ze stali, które pokryto lakierem proszkowym, choć zazwyczaj one radzą sobie tylko z tymi prosto wykonanymi elementami przestrzennymi, a jeśli piaskują te skomplikowane elementy, to potem i tak pracownik w stroju ochronnym musi dodatkowo oczyścić dany element w miejscach trudno dostępnych. Jednym słowem tego typu roboty jeszcze nie zyskały tej ludzkiej zręczności i spostrzegawczości, dlatego człowiek musi kończyć to co zaczął robot. Tak będzie jeszcze przez przynajmniej kilka dekad, bo te roboty ludzkiej zręczności nie zyskają z dnia na dzień, a ludziom potrzebne będą stroje ochronne do wykonywania tych pracy, bo ludzkie życie jest cennym lub przynajmniej dość problematycznym, jeśli chodzi o pracę przy maszynach. Mowa tu o tym, że ludzie chorują i ulegają wypadkom, a maszyny nie chorują i co równie istotne nie męczą się. Dlatego uważa się je za przyszłość w wielu branżach.

Więcej informacji znajdziecie na: https://www.contracor.com.pl/

/Artykuł sponsorowany/