Strona główna Wydarzenia Świdnica Czytelnik pyta: Czy fragment Wrocławskiej doczeka się asfaltu?

Czytelnik pyta: Czy fragment Wrocławskiej doczeka się asfaltu?

0

Pod koniec marca wraz z rozpoczęciem wymiany wodociągu na ulicy Wrocławskiej i planowanego remontu nawierzchni, czytelnik Swidnica24.pl zapytał, czy przy okazji o asfalt zostanie uzupełniony fragment tej ulicy niedaleko żelaznego mostu. Po dwóch tygodniach rzecznikowi Urzędu Miejskiego w Świdnicy udało się udzielić odpowiedź.

30 marca czytelnik zapytał: Czy w związku z przebudową ulicy Wrocławskiej planowane jest położenie asfaltu na 50m odcinek kostki na ul. Wrocławskiej przed tzw. Żelaznym mostem? W załączniku przesyłam zdjęcia miejsca. Jest to niewielki fragment 50 metrów, a przez to że jest tam kostka to przejeżdżające auta bardziej hałasują, wielokrotnie głośniej niż jadąc po asfalcie.

– Na tym odcinku nie jest planowane położenie asfaltu. Miasto nie finansuje tej inwestycji, środki pochodzą ze Świdnickiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji oraz Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei we Wrocławiu. Niemniej jednak będziemy mieli to na uwadze przygotowując zadania inwestycyjne na przyszły rok, gdyż postulat mieszkańców jest jak najbardziej zasadny – odpowiada dzisiaj Magdalena Dzwonkowska, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy.

/asz/
Zdjęcia nadesłane przez czytelnika

Poprzedni artykułDodatkowy zasiłek opiekuńczy do 25 kwietnia
Następny artykułSzajka wysadzająca bankomaty zatrzymana. To oni stoją za próbą kradzieży w Świebodzicach