Strona główna Artykuł sponsorowany Co na wynos? Ulubione wybory we Wrocławiu

Co na wynos? Ulubione wybory we Wrocławiu

0
Kto nie lubi raz na jakiś czas pod koniec tygodnia odpuścić sobie gotowanie, wrócić po pracy i po prostu położyć się przed telewizorem, zamówiwszy ulubione jedzenie z dowozem pod same drzwi mieszkania? Każdy z nas. Jak się okazuje, większość wrocławian ma zbliżone gusta i najchętniej zamawia kilka ulubionych dań. Jakie to dania? Oto ranking zamówionych pyszności, jakie lądują na naszych stołach!

Krótki ranking posiłków na wynos
Pięć najchętniej zamawianych dań na wynos:

  1. Pizza. Pierwsze miejsce zupełnie nie dziwi. Pyszny, drożdżowy placek z aromatycznym sosem, ciągnącym się serem i najbardziej wymyślnymi dodatkami – oto królowa naszych stołów. Pizza we Wrocławiu to danie, które zamawiamy najchętniej, ale przekłada się to na ogólnopolskie badania. Jak się okazuje, przeszło 55% naszych zamówień na telefon czy przez portale to właśnie pizza!
  2. Fast food. Na drugim miejscu plasuje się cała gama amerykańskich tak zwanych restauracji, czyli miejsc ze znanymi burgerami i kurczakami smażonymi w panierce na głębokim tłuszczu. Z przyjemnością zajadamy te niezdrowe smakołyki.
  3. Kebab. Polacy pokochali kawałki mięsa smażone w aromatycznych ziołach zamknięte w cieście – bułce albo tortilli. Dodatek świeżych warzyw i pikantnych sosów sprawia, że jest to danie pełnowartościowe. Być może dlatego tak często po kebab sięgają borykający się z syndromem dnia następnego…
  4. Kuchnia azjatycka. To bardzo szerokie pojęcie. Wrocław oferuje bowiem zarówno dania kuchni chińskiej, japońskiej (na czele z sushi rzecz jasna), jak i koreańskiej, wietnamskiej czy tajskiej. To ostatnio bardzo modne kierunki kulinarne i wrocławianie zdają się to wyczuwać.
  5. Kuchnia tradycyjna. Kochamy pierogi i nic tego nie zmienia – okazuje się, że wielu z nas nie bardzo potrafi odtworzyć domowe, tradycyjne smaki i chętnie sięga po zamówienia w postaci tradycyjnych zup, pierogów czy dań mięsnych. Z pewnością stąd wciąż niegasnąca popularność barów mlecznych. Któż z nas nie lubi zatopić zębów w soczystym schabowym, domowym mielonym i popić to domowym rosołkiem?!

Co jeszcze?
To tylko garść najpopularniejszych kierunków, jeśli chodzi o wybory kulinarne wrocławian. Pierwsze miejsce pizzy we Wrocławiu nie dziwi, to najchętniej jedzone danie na wynos w Polsce (zamów na https://www.pizzadominium.pl/lokale/wroclaw). Warto natomiast docenić obecność tradycyjnych smaków, które jeszcze nie tak dawno wydawały się w odwrocie. I chociaż większość z nas z pewnością powie, że lepszych niż babcine pierogi nie ma na całym świecie, warto czasem otworzyć się na nowe smaki i próbować kuchni całego świata.

/Artykuł sponsorowany/

Poprzedni artykułCiągnęła go za samochodem. Jest zbiórka na leczenie rannego psa. Wójt wzywa sołtyskę do rezygnacji
Następny artykułPotrzebujesz pomocy? Zadzwoń do dzielnicowego